Ana Sayfa / İnternet / SEO Nedir. Arama Motorlarına Nasıl Kayıt Yapılır?

SEO Nedir. Arama Motorlarına Nasıl Kayıt Yapılır?

Değerli okuyucularım bugün sizlere SEO Nedir. Arama Motorlarına Nasıl Kayıt Yapılır onu anlatacağım.

Seo ; Search Engine Optimization ( Arama Motoru Optimizasyonu) Seo arama motorlarının algoritmalarına göre site içi ve site dışı çalışmalar yapılıp arama motorlarında üst sıralarda yer almak için yapılan çalışmalardır.

Örnek verecek olursak. Bir mağaza açacaksınız en işlek caddelerde açtığınızda mağazanıza giren kişi sayısı ara sokaklara göre daha fazla olur ya bu şekilde seo’da sizin internet sitenizin en işlek caddelerde yer almasını sağlayan çalışmadır.

Yani artık herkesin sokak sokak gezerek ihtiyaçlarını karşılamaktansa arama motorlarında arayarak üst sıralar da çıkan siteleri ziyaret etmesine bağlı olarak gelişen bir sektördür.

Seo çalışmasını yürüten şahıslar seo expert veya seo uzmanı olarak nitelendirilirler. Halkımızın topçu,  popçu , zurnacı davulcu gibi meslek tabirlerini bilirsiniz aslında bu ilk eğitim yıllarından işlenir zihinlerimize bedenci dinci gibi de bilimum türevleri mevcuttur.

Bu sebeple dikkat etmeniz gereken çok önemli nokta var ki seocu diye hitap edildi mi kaçmalıdır. Seocular  çünkü muhabbet format atma bilgisayar temizleme konusuna kadar düşebilir aileden birine seocuyum dendiğinde. Bu durumdan dolayı seo uzmanıyım diyen kişilere bu tarz sorular yönlendirmeyin

SEO Nedir. Arama Motorlarına Nasıl Kayıt Yapılır? Devam Ediyoruz

Diyelim ki sizin bir web siteniz var ve yeterli ziyaretçiniz bulunmamaktadır. Doğru müşterilere ulaşamadığınız da yada rakip siteleriniz ile nasıl rekabet edeceksiniz. Google bir kelime gurubunun yazılmasıyla çalışan arama motorudur.

Ziyaretçilerin %72’si ilk 3 sonuçtan birine giriş yapmaktadır. %82’si 2. sayfaya bile geçiş yapmaz eğer burada gözükmüyor iseniz istediğiniz sonuçlara tabi ki ulaşamazsınız. Bu sıralamayı değiştirmek tabi ki de sizlerin elinizde. Bu sayede istediğiniz kitlelere ulaşmak çok daha kolay olacaktır.

Seo web sitenizi tanıtmak için inanılmaz derecede önemli bir çalışmadır. En küçük esnaftan En büyük internet şirketine kadar ihtiyaç duyulan en önemli hizmettir seo yani arama motoru optimizasyonu. Daha büyük kitlelere ulaşmak , satışlarınızı arttırmak , doğru kitlelere ulaşmak ve doğru kişilerin bizlere ulaşmasını sağlamak ve çok daha fazlası

Seo uzmanına nekadar ücret yatırırsanız yatırın nekadar paralar saçarsanız saçın bir günde tamamlanacak bir çalışma değildir. Tamamen doğru adımlar ve zaman ilerisinde doğru sonuçlar alabileceğiniz çalışmalardır. Seo uzmanının yapacağı çalışmaları iyi bir araştırma ile sizlerde gerçekleştirebilirisniz.

Seo uyumlu makale yazmalısınız

Seo uyumlu makaleler internet sitenizin google’da üst sıralara çıkması için en önemli araçlardır. çok ince detayları olan hususlar üzerinde durulmalıdır. Çok kısa süre içerisinde seo uyumlu makaleler hakkında detaylı bir makale yazacağım bununla ilgilide takipte kalın.

Web sitenizin başlığı ve açıklaması

Arama motorlarında arattığınız taktirde öne çıkacak gelime öbeği çok önemlidir 60 kelimelik başlık ve 120 kelimelik açıklamayı çok dikkatli seçmelisiniz benzersiz ve ilgi çekiciliği ne kadar yüksek olursa aranılırlığınızı o kadar kolay filitreliyebilirsiniz.

Arama motorlarına kayıtları

Google webmaster tools gibi arama motoru araçlarına sitenizi ekleyerek google’a ben buradayım diyebilrisiniz böylelikle google sizin internet sitenizi aramakla uğraşması yerine siz google’a buyur benim internet sitem burada diyip önüne koymanız google’ı dahada sevinidirecektir.

Böylelikle kısa sürede makaleleriniz ve ürünleriniz index almaya başlayabilir. yine bu konuyla ilgili olarak google arama motoru olan webmaster tools kayıt ve kullanım ile ilgili detaylı şekilde makale yazacağım sitemi takipte kaldığınız taktirde ulaşabilir olacaksınız.

Tanıtım Yazıları

farklı sitelerden alacağınız tanıtım yazıları seo çalışmalarınız için çok önemli noktalardır. Organik hiti fazla olan farklı sitelerde linklerinizin bulunması google’ın bu site ünlü ! diyerek ön sıralara çıkartması muhtemeller arasındadır.

Seo ile aklınıza takılan tüm soruları yorum kısmına sorarak benden detaylıca bilgi alabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarım. SEO Nedir. Arama Motorlarına Nasıl Kayıt Yapılır? Makalemde biraz mizaci ve ilk okul çocuğuna anlatır gibi anlattım küçük tatlı örnekler vererek çünkü her okuyan kişi sizin kadar iyi bilgisi olmayabilir.

Bu makaleyi yazmamı isteyen kişi saygıdeğer arkadaşım murat beyde ben cahilim ilk okul çocuğuna anlatır gibi anlat öyle örnekler ve rki anlayayım dediği için bu şekilde anlattım sürçü lisan ettiysek affola.

Hakkında Oğuz Çadar

Kayseri Erciyes Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisiyim. Profesyonel haberler yazmaktayım.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sosyal Paylaşımlar ve Günlük Yaşamımızdaki Değişimler

Sosyal Paylaşımlar ve Günlük Yaşamımızdaki Değişimler

Sosyal Paylaşımlar ve Günlük Yaşamımızdaki Değişimler gelecek çağlarda torunlarımızın yaşadığımız dönemi isimlendirmeye çalıştıklarında hiç zorlanmayacağını ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir