Ana Sayfa / İnternet / Sosyal Paylaşımlar ve Günlük Yaşamımızdaki Değişimler

Sosyal Paylaşımlar ve Günlük Yaşamımızdaki Değişimler

Sosyal Paylaşımlar ve Günlük Yaşamımızdaki Değişimler gelecek çağlarda torunlarımızın yaşadığımız dönemi isimlendirmeye çalıştıklarında hiç zorlanmayacağını şimdiden söyleyebiliriz. Çünkü yaşadığımız döneme verilecek tek isim kesinlikle internet çağı olacaktır. Gerçekten bu isim yaşadığımız döneme imzasını atmıştır.

Geçmişte değişik bilgisayarların birbirine bağlantı sağlaması için bulunan internet şimdi geldiğimiz noktada tüm dünya insanlığını bilgisayar ortamında bir araya getirmiştir. İnternet vasıtası ile sınırlar ortadan kalkmıştır. Herhangi bir sosyal mecra vasıtası ile konuşur ve paylaşır olduk. Bu hızlı gelişim her alanda kendini göstermiştir. En popüler sosyal siteler bizi bir araya getirerek iletişim kurmamıza yardımcı oluyorlar.

Sosyal Medyanın Reklamcılıktaki Önemi

Bu durum sosyal medya reklamcılığı açısından da devrim olmuştur. Artık milyonlarca insana ulaşmak onlar için çok daha kolay oluştur. Bu gelişime marka tanıtımını önemseyen tüm şirketler de ayak uydurmak zorunda kalmıştır.

İnternet ortamı üzerinden tanıtım gerçekleştiremeyen şirketler karlılıklarını artıramamaktadırlar. İnternet bu durum neticesinde çok ciddi bir Pazar haline gelmiştir. Kimilerine göre acaba sosyal medya a-sosyalliğe itiyor? Sorgulaması da bu açıdan çok yapılır olmaya başlamıştır. Ben bunun tam aksini düşünüyorum.

Sosyal paylaşımlar vasıtası ile insanlar daha geniş bir sosyal çevreye sahip oluyorlar. Hatta öylesine geniş ki tüm dünyadan arkadaş ağı oluşuyor. Belki çok anlamsız bir şekilde zamanını geçiren kişiler baz alınarak söylenmiş ve tez olarak ortaya atılmış olabilir. Ona da katılmamak mümkün değildir.

Gerçekten bu durumda olanların sayısı az değildir. Ama o durum ile asosyallik farklı şeylerdir diye düşünüyorum. Tüm dünyayı bir ekran içinde bir araya getiren anlayışın asosyalliğe itiyor tezi böylece anlamını yitirir. Tüm dünya bu konuda büyük bir mesafe kat etmiştir. Kısaca tüm dünya için yeni trend blog! denilebilir.

Hakkında Rıfat SER

Ankara Gazi Üniversitesinde Akademisyenim, Hobi olarak makale yazıyorum.

Bu habere de bakabilirisiniz

Blogger Olmak Neler Kazandırıyor?

Blogger Olmak Neler Kazandırıyor?

Son zamanlarda internet kullanımı giderek arttı. Bu konuda önümüzde birçok alternatif bulunuyor. İnternette zaman geçirme ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir