Ana Sayfa / İnternet / WhatsApp’da Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir ?

WhatsApp’da Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir ?

WhatsApp, kullanıcı sayısı her geçen gün artan en popüler mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi.

WhatsApp sadece mesajlaşmak için değil, son dönemlerde artık, ücretsiz sesli konuşma özelliği ile de tercih sebeplerinden bir tanesi. WhatsApp kullanıcıları için hazırlamış olduğumuz bu makalemizde, WhatsApp’ın en çok kullanılan ve çok işinize yarayacak olan 10 özelliği hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

WhatsApp hakkında en çok merak edilen konu ile başlayalım dilerseniz. WhatsApp da silinen mesajlar nasıl geri getirilir konusu ..

WhatsApp’da Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir ?

WhatsApp’dan yanlışlıkla silinen mesajları geri getirmek aslında son derece kolay.WhatsApp’ı telefonunuzda silip yeniden yüklemeniz ve yüklerken eski mesajları geri yüklesin mi sorusuna evet olarak cevaplamanız yeterli.

Birden Fazla WhatsApp Messenger Kullanımı

Telefonunuz iki sim kartı da kullanmaya müsait çift sim kartlı bir cihaz ise, her iki hattınız için de WhatsApp Messenger’ı kullanmak için Google Playde yer almakta olan SwitchMe uygulamasını telefonunuza indirebilirsiniz. Bu sayede her iki hattınız için de  WhatsApp Messenger Kullanımı sağlayabilirsiniz.

WhatsApp Messenger’ın Ücretsiz Kullanımı

WhatsApp Messenger bildiğiniz gibi ilk yıl ücretsiz. Ama daha sonraki yıllarda cüzzi bir rakam ile ücretlendirileceği söyleniyor. Bu ücreti ödemiş olan hemen hemen hiç bir kullanıcı yok. Buna rağmen uygulamayı kullanmaya devam ediyorlar. Siz de ücretsiz kullanıma devam etmek için, öncelikle tüm verilerinizi yedekleyip, hesabınızı silin ve daha sonra yeni bir kullanıcıymış gibi WhatsApp’ı yeniden telefonunuza yükleyin.

WhatsApp’ı Bilgisayarda Kullanmak İçin Yapılması Gerekenler

Whatsapp’ı bilgisayarınızdan kullanmak için öncelikle bağlantı kablosu ile telefonunuzu bilgisayara bağlayınız. Ardından whatsApp’ın resmi web sayfasına giriş yapın ve telefonunuzdan Whatsap ayarlarına girerek bilgisayar kullanımına tıklayın. Rewmi web sayfasında çıkan  QR kodunu akıllı telefonunuza okutun. Bu sayede Whatsap’ı bilgisayarınızdan da kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Otomatik Video ve Resim Yüklemeyi durdurun

Whatsap’ ta en çok sorun yaşatan konulardan bir tanesi paylaşılan fotoğraf ve videoların direkt olarak galeriye eklenmesi ve telefon hafızasında yer kaplaması. Bu ufak sorundan kurtulmak için, Ayarlar sekmesinin içinde bulunan Sohbet Ayarları menüsüne giriş yapın. Medyayı Otomatik İndir seçeneğine tıklayın ve buradan tüm seçenekleri ‘Yok’ olarak değiştirin.Bu sayede hiç bir video ve fotoğraf galeriye eklenmeyecektir.

Son Görülme Özelliği’ni Kapatmak İçin Yapılması Gerekenler

Son Görülme Özelliği’ni kapatmak için, Whatsap’ın Ayarlar / Hesap /Gizlilik sekmesine giriş yapın ve burada bulunan son görüntülenme seçeneğini kapatın.

Whatsap’ta Numara Değiştirme

WhatApp’ta bulunan numaranızı kolayca değiştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey; Ayarlar / Hesap / Numarayı Değiştir sekmesine giriş yapın ve yazmak istediğiniz numarayı sistemde kayıtlı olan numaranın yerine yazıp kaydedin.

Whatsap’ta Grup Mesajlarını Kapatmak İçin

WhatApp’ta bazı gruplara üye olmuş olabilirsiniz.Ama bu gruplardan sürekli olarak gelen mesajlar sizi bir süre sonra rahatsız edecektir. Grup mesajlarından gelen bildirimleri kapatmak için mesaj kutusunun içinde yer alan grup bilgileri sekmesinden gelen mesajları sessize alabilirsiniz. Bu şekilde daha kafanız daha rahat olacaktır.

Kişiler için WhatsApp Kısayolu Oluşturun

WhatApp’ta sık görüştüğünüz kişiler için kısa yıl oluşturmak suretiyle kendi listenizi oluşturabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey çok basit. Bir kişiyi sık kullanılanlara eklemek için o mesajın üzerine basılı tutun ve “Sohbet Kısayolu Ekle” seçeneğine tıklayın. Hepsi bu kadar.

Hakkında Mehmet Ali Kale

İtalya'da Yaşıyorum. Web siteleri için makaleler üretiyorum. Bu işi profesyonel olarak 10 senedir yapmaktayım.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sosyal Paylaşımlar ve Günlük Yaşamımızdaki Değişimler

Sosyal Paylaşımlar ve Günlük Yaşamımızdaki Değişimler

Sosyal Paylaşımlar ve Günlük Yaşamımızdaki Değişimler gelecek çağlarda torunlarımızın yaşadığımız dönemi isimlendirmeye çalıştıklarında hiç zorlanmayacağını ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir