Ana Sayfa / Yaşam / Assos Tatili Otel Fiyatları ile Antik Çağlardan Bir Hatıra

Assos Tatili Otel Fiyatları ile Antik Çağlardan Bir Hatıra

Assos Tatili Otel Fiyatları ile Antik Çağlardan Bir Hatıra tatilinizde hem Antik Yunan çağlarına uzanmak hem de bulunduğu kentten çok uzaklaşmak istemeyenler için Assos; efsaneleri, lezzetleri ve tapınaklarıyla güzel bir gezi noktası olacaktır.

Edremit Körfezi ile Midilli Adasının tam karşısında bir volkanın eteğine kurulmuş Assos, Antik çağlarda çok önemli bir yerleşim yeriydi. Tunç Çağında dahi yaşamak için yerleşim yeri olarak kullanıldığı iddia edilen Assos, Troia savaşlarına dek tanıklık etmiştir. Sütunlarıyla günümüzde de dimdik ayakta duran Athena Tapınağı, denize doğru uzanan eşsiz manzarası ile Midilli Adası‘ nı izleyebilme ve fotoğraflama fırsatı sunuyor.

Dünya’ daki felsefe öncülerinden olan meşhur Aristoteles‘ in bu bölgede uzun yıllar yaşayıp, felsefe okulu kurduğu bilinmektedir.

ANTİK ÇAĞLARDAN AŞK MASALLARI

Athena Tapınağı, kesinlikle benzersiz manzarayı gözlemleyebilmek için gidilmesi, gezilmesi gereken noktalar arasında yer alıyor. Midilli Adası, tarihte bilinen ilk kadın şair ve eğitmen Sappho’ nun diyarı olarak biliniyor. Genç kızlar için okul kurmuş olan Sappho’ nun aşık olduğu denizci için kendisini Ege’ nin sularına bıraktığı da dramatik ve bir o kadar da romantik antik çağ hikayesi olarak bölgede bilinir ve anlatılır.

ANTİK LİMANDA HUZURLU BİR MOLA

Antik Liman, Assos bölgesinde en güzel yerlerden bir diğeri. Sit alanı olarak kabul edildiği için yeni yerleşime izin verilmiyor, bunun için de sadece yüz yıllık taş yapıların restorasyonuna izin verilmiş. Oteller butik otel stilinde, eski taş binalar görselliklerinin güzelliği özenli restorasyonlardan sonra daha çok ortaya çıkmış. Tesislerin önlerinde ahşap iskeleler bulunuyor, bu nostaljik yerlerden denize girebilirsiniz. Kıyı boyunca uzanan balık restoranlarında taze, deniz ürünleri yemek mümkün. Burada zamanda yolculuk yaparmışçasına yüzlerce yıl öncesinin Antik Limanından keyifli bir tatil geçirmek mümkün.

ASSOS’ DA WAFFLE KEYFİ

Assos‘ un kendine has lezzetlerinin yanı sıra, günümüzde yer etmeye başlayan farklı lezzetlere de çok güzel ayak uydurmuş. Waffle arası dondurma mutlaka denemeniz gereken tatlı lezzetlerden biri. Özellikle taze meyvelerin kullanıldığı, sakızlı dondurma ile servis edilen waffle, incecik kıtır vanilya kokulu kekiyle, sıcak yaz aylarına keyif katan bir tatlı.

Assos tatilinizde çok çeşitli butik oteller, bungalov evleri olan tesisler de konaklamanız mümkün.

Hakkında Kerim ANLI

Reklam Ajansı Sahibiyim, Boş vakitlerimde internet siteleri için popüler içerikler oluşturuyorum.

Bu habere de bakabilirisiniz

Volo Custom Radome

A custom radome is a specialized enclosure designed to protect a radar antenna from external ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir