Ana Sayfa / Ekonomi / Elefsis Tersanelerinin işe yeniden başlamasının önemi

Elefsis Tersanelerinin işe yeniden başlamasının önemi

Attika’daki Elefsis Tersanelerinin yeniden faaliyete geçmesi ve üretken çıktısının “çok büyük bir anlamı var, çünkü bunca yıldan sonra işimizi, maaşımızı ve kaybettiğimizi düşündüğümüz parayı yeniden güvence altına alabiliriz”, kaza önleme görevlisi Dimitris Charitos Cumartesi günü Atina-Makedonya Haber Ajansına söyledi.

Sitede konuşan Charitos, “Geleceğimiz için umudun geldiğini gördüğümüz için duygular neşe dolu” dedi.

Ayrıca, “tüm meslektaşlarımızın psikolojisi değişti, çünkü süreklilik ve güvenli bir gelecek görüyoruz”, çünkü “gelecek neredeyse kesinlikle iyimser görünüyor, çünkü şirket parayı azaltıp tersaneyi sıfırdan yeniden inşa ederek hamleler yaptı. biz de aynı mantıkla daha büyük bir zevkle çalışıyoruz.”

Elefsis Tersanelerinde şu anda yaklaşık 600 kişi istihdam edilirken, sahibi şirket ONEX’in planı önümüzdeki iki yıl içinde çalışan sayısının iki katına çıkacağını ve bir noktada çalışan sayısının 2.000’e ulaşacağını, hatta geçebileceğini öngörüyor.

300 dönümlük geniş alan, üç büyük tank içeriyor ve burada büyük bir metal sacın değiştirilmesi için çalışmalar yapılıyor, böylece bunlardan biri gemilerin yanaşmasını tekrar kolaylaştırabilir.

Tanklardan biri daha önce tamamen denize batmışken, bir ikincisi batmış ve şimdi sudan çıkarılmış, üçüncü tank ise tamamen terk edilmiş ve sacın uygun olmaması nedeniyle hiçbir gemiyi taşıyamaz hale gelmiştir.

Hakkında kaynuka

Bu habere de bakabilirisiniz

Atina’ya Fransız bakışı

Birkaç haftadır Amazon Prime’da bulunan Fransız komedi dizisi “Yunan Salatası” (“Salade grecque”), Atina’nın daha az ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir