Ana Sayfa / Ekonomi / Kredi Çekmeden Ev Alma Yöntemleri
Kredi Çekmeden Ev Alma Yöntemleri

Kredi Çekmeden Ev Alma Yöntemleri

Bankadan kredi çekmeden ev almak için devletimizde hali hazırda uzun süredir hizmet veren bir oldukça şirket olmakla beraber; son dönemde bu firmaların sayısında oldukça artış görülmüştür. Şimdi sizler için kredi kullanmadan iyi mi ev alınır mevzusunda detaylı data verecek ve bu alanda etkinlik gösteren firmalar hakkında da alternatifleri sunmaya çalışacağız.

Kredisiz Ev Nasıl Alınır

Gerek devletimizde gerekse de dünya genelinde gayrimenkul fiyatlarının oldukça yüksek olduğu hepimizin malumudur. Bundan dolayıdır ki; orta düzey geliri olan insanların, kısa süre içinde bir ev parası biriktirebilmeleri oldukça mümkün değildir. Durum bu şekilde olunca ister istemez ev almak isteyen kişiler dışarıdan bir finansman desteği almak durumunda kalır. İşte bu aşamada genel itibariyle bir çok tüketicinin ilk aklına gelen bankalardan konut kredisi kullanmak olur. Sadece bankadan kredi kullanmadan da ev alabilmek mümkündür. Vatanımızda bu anlamda hizmet veren finans şirketleri bulunmaktadır. Bu firmalar içinde uzun süredir hizmet veren Güvenli Evim şirketi oldukça bilinir bir marka olmakla beraber; son dönemde faaliyete başlamış olan ve gene bir oldukça aileyi ev sahibi icra eden BirEvim, Fuzulev, Tutum benzer biçimde firmalar da etken bir halde işlemlerine devam etmektedir. Şimdi bu firmaları birazcık daha yakından inceleyelim.

Bütün Firmalar Aynı Sistem ile İşliyor

Firmaların ayrıntılarına geçmeden ilkin; bu firmaların hangi sistemle çalıştığına özetlemek gerekirse değinelim. Bu şirketlerin, tüketicileri ev sahibi yaparken uyguladıkları sistem, hanımlar içinde oldukça sık kullanılan ve halk içinde “Gün” olarak adlandırılan imece sistemidir. Bu sistemde; tüm katılımcılar belirli ödemeler yaparak, belli dönemlerde ve sırayla her katılımcıyı ev sahibi yapmaktadır. Belli gruplar kurulmakta, sistem bu grup içinde ilerlemektedir. Bir örnek verecek olursak; 100.000 TL konut finansmanı için kurulacak 20 kişilik bir grupta, tüm katılımcılar her ay 5.000 TL ödeyecek, dolayısıyla 20 kişiden her ay 5.000 TL öğrenim edilecek şekilde her ay 100.000 TL para toplanacaktır. Toplanan bu para da grupta sırası gelen kişiye verilerek, 20 ay sonunda her katılımcıya 100.000 TL ödemesi yapılmış olacaktır.

Sistemde Nema Var mı ?

Bu sistemde net bir halde söyleyebiliriz ki; kesinlikle faiz bulunmamaktadır. Aldığınız 100.000 TL finansmana karşılık 100.000 TL geri ödeme yapılır. Sadece burada ufak bir ayraç açalım. Bu firmalar; ilgili finansman işlemlerine karşılık “Organizasyon Tutarı” adı altında bir ekip bedelleri öğrenim edebilmektedir. Bu bedeller ise; % 5-10 arası değişebilmektedir. Elbet dönemsel olarak düzenlenen kampanyalarda; bu rakamın daha aşağı ya da yukarı olabilmesi de mümkündür. Ek olarak bu mevzuda sıkı bir pazarlık yapmanızı da öneriyoruz. En doğru ve güncel data için ilgili şirketten net bir hesaplama ve data almanızı tavsiye ediyoruz. Bu söylediğimiz ücretler haricinde herhangi bir ilave ücret söz mevzusu değildir.

Faizsiz Ev Finansmanı Veren Firmalar

Sistemin ayrıntılarını ve örnek hesaplamalarımızı sizlere sunduktan sonrasında isterseniz, firmalar hakkında da özetlemek gerekirse bilgiler sunarak tercihi sizlere bırakalım.

Emin Evim

Emin Evim şirketi bu sektörde ilk olarak etkinlik gösteren firmalardan olup, ortalama 25 senedir bu faaliyetlerine devam etmektedir. Bugüne dek 100.000 civarı aileyi ev sahibi yapmıştır. 444 3 646 nolu telefondan sistemleri ve şirketleri hakkında daha kapsamlı data alabilir. Ek olarak kabaca bir hesaplama da yaptırabilirsiniz.

Bir Evim

BirEvim şirketi da aynı sistemle çalışmakta olup, 444 23 53 nolu telefondan her türlü mevzuda data alışverişinde bulunabilirsiniz. Firmanın genel merkezi Küçükbakkalköy Mah. Merdivenköy Cad. No:2 Ataşehir/İstanbul adresinde bulunmakta olup, bir çok ilde şubeleri de bulunmaktadır.

Fuzul Ev

Fuzulev ile ilgili daha detaylı data için 444 63 13 nolu telefonu arayabilirsiniz. Firmanın merkezi Akşemsettin Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı (Yurt Caddesi) No:28/A Fatih/İstanbul adresinde bulunmaktadır. Ek olarak bir çok ilde şubesi olmakla beraber, size en yakın şubeyi de ziyaret edebilirsiniz.

Tasarruf

Tasarruf A.Ş.  ile iletişime geçmek için 444 4 404 nolu telefonu arayabilirsiniz. Firmanın merkezi Altunizade mah. Mahir İz cad. No:9/2 34662 Üsküdar/İstanbul adresinde etkinlik göstermektedir. İlinizde yer edinen şubelere başvuruda bulunarak sistem ve geri ödemeler hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Firmaları kıyaslamak adına; Güvenli Evim yakınma, Birevim yakınma, Fuzulev yakınma, Tutum AŞ yakınma benzer biçimde aramalarla, daha önceki müşterilerin yorumlarına göz atabilir ve şirketlerin bu şikayetler mevzusunda ne tür aksiyonlar almış olduğu hakkında da data edinebilirsiniz. Isterseniz yazımızın altına da yorum bırakarak, tüketicilerin data almasını sağlayabilirsiniz. Bütün şirketlerle aynı mesafede olduğumuzu belirtir, gönlünüzdeki konutu satın alabilmenizi diliyoruz.

Hakkında Rıfat SER

Ankara Gazi Üniversitesinde Akademisyenim, Hobi olarak makale yazıyorum.

Bu habere de bakabilirisiniz

Elefsis Tersanelerinin işe yeniden başlamasının önemi

Attika’daki Elefsis Tersanelerinin yeniden faaliyete geçmesi ve üretken çıktısının “çok büyük bir anlamı var, çünkü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir