Ana Sayfa / Teknoloji / Eba Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Eba Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Eba Nedir ve nasıl kullanılır sorusuna istinaden, eğitim bilişim ağı olan ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan EBA çevrimiçi sosyal eğitim platformudur.

EBA platformu öğretmen ve öğrenciler için eğitimde büyük bir rahatlık ve kolaylık sağlayan bir yardımlaşma ve sosyal platform olma özelliğini taşıyor.

EBA platformuna öğretmen önceden hazırladıkları ders notlarını atabilirken yine diğer öğretmenlerin hazırladıkları ders notlarına EBA tarafından rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu sistemle öğretmenler kendi aralarında not alışverişini ve iletişimlerini rahatlıkla yapabilmektedir.

EBA öğretmenlere sağladığı bu kolaylıkların daha fazlasını öğrencilere de sağlamaktadır. EBA’ ya giriş yapan bir öğrenci öğretmenin hazırladığı notlara kolaylıkla ulaşabilir.

Ayrıca EBA’ ya giriş yapan öğrenciler diğer arkadaşlarının hazırladığı ders notlarını ve sunumlarına da kolaylıkla görüp ulaşabilir ve bu materyallerden istediği gibi yararlanabilir. EBA sistemi içerisinde zengin bir içerik barındırmaktadır.

EBA içerisinde bulunan içerikleri kısaca inceleyebilmeniz sizler için liste halinde hazırladık;

  • Farklı zengin ve eğitici sunumlar bulundurmaktadır.
  • Bilişim kültürünü eğitimde yaygınlaştırmak ve öğrencilere ders vermektedir.
  • İçerisinde barındırdığı zengin içerikleri ile öğrencilerin ve öğretmenlerin birbirlerinden bilgi alışverişlerini kolaylaştırır.
  • İçerisinde bulundurduğu eğitimle öğrencilerin öğrenmesine yardımcı olan bu platform öğrencilerin kendi hazırladıkları sunumları da paylaşmalarına yardımcı olur.
  • Teknolojiyi gereksiz bir amaç yerine kullanmak yerine eğitici ve öğretici bir amaç yerine kullanmak için hazırlanmış sosyal bir eğitim sitesidir.

Bu makalemizde Eba Nedir Ve Nasıl Kullanılır? sorusuna cevap verdik. Umarım faydalı olmuştur.

Hakkında Oğuz Çadar

Kayseri Erciyes Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisiyim. Profesyonel haberler yazmaktayım.

Bu habere de bakabilirisiniz

Denizli Büyükşehir’de “Sıfır Atık” dönemi başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde yürütülen “Sıfır Atık” projesi Denizli Büyükşehir Belediyesinin ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir