Teknoloji

Laptop Pil Ömrü Nasıl Arttırılır?

Günümüzde tüm işlerimizi mobil platformlarda görüyoruz. Peki ama bu Laptop Pil Ömrü Nasıl Arttırılır?

Akıllı telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar hayatımızın en büyük yardımcıları. Hal böyleyken kullandığımız cihazın bataryasının bizi yarı yolda bırakmaması en önemli şeylerden biri.

Laptop Pil Ömrü Nasıl Arttırılır?

Genel olarak laptop bataryasından yakınanlar “%50 şarj olmasına rağmen hemen kapanıyor ve şarja %0 dan başlıyor.” gibi şikayetlere sahiptir. Kullandığımız cihazdan en uzun süre faydalanabilmek için yapılabilecek bir dizi şeyler var.

Laptop pil ömrü arttırılabilir mi?

Maalesef ki laptop bataryalarını arttırabilmek gibi bir şansımız yok. Üreticilerin cihazımıza yerleştirdiği bataryanın kapasitesi ne ise onunla yaşantımıza devam etmek zorundayız. Ama doğru bir kullanımla batarya sürelerini arttırabiliriz.

İlginizi Çekebilir  İnternet kullanan bireylerin oranı %79,0 oldu

Laptop pil ömrü nasıl uzatılır?

Bilgisayarınızı evde fişe takılı bir şekilde kullanırken, uzun süreler de bu şekilde kullanacaksanız bilgisayarınızı kapatıp bataryayı çıkartabilirsiniz. Bu hem bataryanızı yormamanızı hem de bilgisayarınızın ihtiyaç duyduğu gücü fişten almanızı sağlar. Daha sonra ihtiyaç duyduğunuz zaman laptopunızun bataryasını tekrar takabilirsiniz.

Bataryanızın hiçbir zaman %80’in üzerine çıkmasını ve %20’nin altına düşmesini sağlayın, eğer çok acil değilse %20 altına indiğinde şarj edecek bir priz bulana kadar bilgisayarınızı kapatın. Ancak günde bir kez bataryanızı %100 şarj edin.

Bunu yapmak bataryanızı kalibre edecek ve kullanım ömrünü uzatacaktır. Bilgisayarınızı %100 şarj ettikten sonra kullanıma devam edecekseniz %20 civarlarına inene kadar kullanıma bataryadan devam edin. Bu şekilde kullanılan bir bataryanın ömründe 4 sene sonra maksimum 2 saatlik bir kayıp söz konusu olacaktır.

İlginizi Çekebilir  Android E-Posta Kurulumu Nasıl Yapılır?

İçindekiler

Etiketler

Rıfat SER

Ankara Gazi Üniversitesinde Akademisyenim, Hobi olarak makale yazıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com