Ana Sayfa / Medya / Profesyonel Gönder Bayrakları

Profesyonel Gönder Bayrakları

Halk arasında direğe çekilen bayrak olarak bilinmektedir. Bayrağı, direğin üst bölgelerine en yüksek yere taşıma anlamında kullanılır. Genellikle dış mekanlarda farklı amaç ve işlev doğrultusunda kullanılan gönder bayrak belirli kurum ve kuruluşları, ülkeleri ve törenlerini temsil etmek amacıyla kullanılır. Peki gönder bayrak nerelerde kullanılır? Gelin birlikte öğrenelim.

Gönder Bayrak Nerede Kullanılır?

Genellikle özel ve kamu kuruluşlarında, okullarda, özel ve vakıf üniversitelerinde, gönder bayrak benzin istasyonlarında ve şirketlerin projelerinde kullanılmamaktadır. Bu kurum ve kuruluşların dış bahçesinde, önünde ya da arkasında bir ip ve direk yardımı ile göğe çıkarılmaktadır.

Genellikle dijital ortamda tasarımı yapılır. Tasarım yapıldıktan sonra bayrak kumaşı olarak bilinen alpaka kumaşı üzerine dijital baskı yöntemi ile basılır. Rengin canlı durması için 200-300 derecelik bir ısıya tabii tutulur. Ardından tasarım ve basımı biten bayrağın, kurum ve kuruluşların istediği ölçülerde kesimi gerçekleştirilir.

Makam Bayrağı Nedir?

Makam bayrağı genellikle kurum ve kuruluşların makamlarında kullanılan bayrak modelleridir. Bu bayrak türleri farklı teknikler kullanılarak yapılır.  Genellikle dikdörtgen şeklinde tasarlanan bu bayrak modelleri, devlet ve milletlere özgü ya da bir teşkilatın sembolü olarak da tasarlanmaktadır.

Bayrak, ülkeleri temsil eden en değerli simgeler arasındadır. Ülkelerin özgürlüğünü ve birliğini temsil eden bayrak türleri arasında makam bayrağı genellikle kullandıkları alanları temsil eden unsur olarak tercih edilmektedir. Günümüzde pek çok farklı yerde kullanılan makam bayrakları, genellikle saten kumaşlardan üretilir. Bu bayraklar, kişilerin ya da kurumların istekleri doğrultusunda belirli ebatlarda ve ölçülerde tasarlanır.

Makam Bayrağı Nerelerde Kullanılır?

Makam bayrakları genellikle kamu ve özel kurumların odalarında kullanılan bayrak türleridir. Şık ve dikkat çekici bir tasarıma sahip olan makam bayrağı ile direklerin üzerine yerleştirilir.

Günümüzde banka, müsteşarlık, belediye başkanlığı, emniyet müdürlüğü, mahkemeler, cumhurbaşkanlığı makamı, otel gibi birçok resmi ve özel kuruluşlarda makam bayrağı kullanım alanlarında kullanılır.

Makam Bayrağı Çeşitleri Nelerdir?

Makam bayrakları direklerinin 3 farklı çeşidi bulunur. Bayraklar millet ve ulusların manevi değerini sembolleştiren nesneler oldukları için oldukça özenli ve kaliteli bir şekilde üretilmesi gerekir.

Makam bayrakları direk çeşitleri şu şekildedir:

Krom kaplama makam bayrak direği 225 cm’dir.

Altın kaplama makam bayrak direği 225 cm’den oluşmaktadır.

Pirinç kaplama makam bayrak direği ise 245 cm’dir.

Flama Bayrak Nedir?

Flama bayrak, farklı amaçlar için kullanılan küçük bayraklardır. Bu bayrak, işaret, simge ya da işaretleme amacıyla kullanılan küçük bayraklar olarak açıklanabilir. Flama bayraklar, özellikle siyasi partilerde, işletmelerde ya da kamu kurumları için kullanılmaktadır. Flamalar ayrıca spor alanında faaliyet gösteren kulüpler ya da özel işletmeler tarafından da bulundukları ülkenin simgesi olarak kullanılabilir.

Flama Bayrak Nerelerde Kullanılır?

Bu tür bayrakların kullanım yerleri birbirinden farklıdır. Günümüzde bu tür bayrakların kullanımı ile birlikte aynı zamanda bir bölgenin, milletin temsil ve makam gibi özelliklerin de semboller aracılığı ile aktarımı mümkün olmaktadır.

Bayrak türleri arasında yer alan flama bayrak çeşidi ürünlerinin kullanımı genellikle uluslararası, spor faaliyetleri vb. gibi organizasyonlarda ön plana çıkar. Kurumlarda temsil amacı ile kullanılmakta olup şekil olarak diğer bayrak türlerinden daha farklı bir forma sahiptir. Bu bayrak kullanımı ülkemizde en çok özel ve kamu kurumlarında kullanılmaktadır.

Dikey bir forma sahip olup, ülkemizde genellikle çeşitli toplantıların giriş kısımlarda misafirleri karşılamak adına flama bayrak türü aynı zamanda tanıtım amacı ile kullanılmaktadır.

Hakkında kaynuka

Bu habere de bakabilirisiniz

Atina’ya Fransız bakışı

Birkaç haftadır Amazon Prime’da bulunan Fransız komedi dizisi “Yunan Salatası” (“Salade grecque”), Atina’nın daha az ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir