Ana Sayfa / İnternet / İngilizce İçerikli Siteye Hit Çekmek (Etkili Yöntemler)

İngilizce İçerikli Siteye Hit Çekmek (Etkili Yöntemler)

Web dünyası ile içli dışlı olan arkadaşlar bilirler ki aynı trafik değerlerine sahip İngilizce İçerikli siteler Türkçe içerikli sitelere göre daha fazla gelir sağlıyor. Sadece adsense karşılaştırması yaparak bile bunu belirtmek mümkün.

İngilizce olarak reklam verenlerin neredeyse tamamı dolar üzerinden fiyatlarını belirliyor ki günümüzde bu Türk lirasına göre 3.5 kat daha fazla bi değere sahip. Doğal olarak yabancı içerikli sitede 0.1 dolar değerinde bir reklama tıklattığınızda 0.35 TL kazanmış oluyorsunuz. Dolar olarak verilen en düşük değer bile TL olarak en az 3 kat olacağından Türkçe içerikli sitelere göre aynı hite sahip İngilizce içerikli siteler daha avantajlı bir konuma sahip.

Peki Kurduğunuz İngilizce İçerikli Siteye Hit Çekme Yöntemleri Nelerdir

  • Dünya çapında popüler olan Reddit sitesinde uygun bir şekilde paylaşımlarınızı yapmak. Reddit çok zorlu bir sitedir ve kolay kolay web site sahiplerine avantaj sağlamaz. Nasıl kullanacağınızı iyi bilmeniz gerekir ve biz bunu Reddit Kullanarak Hit Arttırma Yöntemleri başlıklı yazımızda detaylı olarak anlattık.
  • Reddit kadar olmasa da dünyaya nam salmış bir diğer site ise StumbleUpon Bu sitede de kendi sitenizin paylaşımlarını yapmak için belli limitlere uymanız gerekmektedir. Son zamanlarda ücretsiz paylaşımlara karşı sert bir tutum sergileyen StumbleUpon için de bazı paylaşım teknikleri mevcut ve yakın zamanda sitemizde bu yöntemleri paylaşacağız.
  • Şimdi söyleyeceğimiz yöntem size çok doğal gelmeyebilir ancak Adsense dostu olarak gördüğümüz, 2010 yıllarında çok daha fazla bir popülaritesi olan ancak gelişen web dünyasına tam olarak ayak uyduramamış 2leepsitesi mevcut. Her ne kadar biraz geri kalmış olsa da hala yeterli düzeyde içerik paylaşımı yapılan ve takip edilen 2leep hakkında 2leep Kullanarak Hitinizi Arttırın Hatta Para Kazanın başlıklı yazımızdan bazı tekniklere ulaşabilirsiniz.
  • Bunların yanında diğer İngilizce içerikli sitelerden çok fazla abartmadan backlink satın alabilirsiniz. Backlink satın alma işini zamana yaymalısınız çünkü anlık çoğalan backlinkler Google değerinizin düşmesine neden olabilir. Ayrıca sitemizde bulunan Kaliteli backlink kazanmanın 50 yolu başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.
  • Sosyal medya her zaman hit çekme konusunda etkili olmuştur. İngilizce içerikli sosyal medya hesapları çok daha fazla bir kitleye ulaşma imkanına sahiptir. Bunu mutlaka kullanın.
  • Son olarak tabii ki SEO. Türkçe siteler için uyguladığınız SEO tekniklerini aynen İngilizce İçerikli siteler için de uygulamalısınız. Zaten bu işin kaynağı İngilizce değil mi?

Yazımızda hem diğer popüler sitelerden faydalanarak hem de site içi düzenlemelerimizi yaparak İngilizce sitelerimize nasıl hit çekebileceğimizden bahsettik. Tabii bu yöntemler sadece bir kısmı. Sizlerin de kullandığı birçok yöntem olduğuna eminiz. Bilgilerinizi ve varsa kendi yöntemlerinizi aşağıdaki yorum yazma kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Hakkında Mehmet Ali Kale

İtalya'da Yaşıyorum. Web siteleri için makaleler üretiyorum. Bu işi profesyonel olarak 10 senedir yapmaktayım.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sosyal Paylaşımlar ve Günlük Yaşamımızdaki Değişimler

Sosyal Paylaşımlar ve Günlük Yaşamımızdaki Değişimler

Sosyal Paylaşımlar ve Günlük Yaşamımızdaki Değişimler gelecek çağlarda torunlarımızın yaşadığımız dönemi isimlendirmeye çalıştıklarında hiç zorlanmayacağını ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir