Ana Sayfa / Genel Kültür / Vefk Nedir ?

Vefk Nedir ?

Vefk tılsımını duydunuz mu ? Eğer duymadıysanız vefk nedir konulu makalemizde sizlere vefk ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Vefk Nedir ?

Vefk sözlük anlamı olarak uyum ve denge anlamına gelir. Vefk, sağdan sola, yukarıdan aşağıya ya da bir köşeden bir köşeye olan evlerdeki sayıların toplamı birbirine eşit olması nedeni ile bu ismi almıştır.

Vefk’in dini anlamı ise, tesirli dua demektir. Vefk yaptırmak tabiri caiz ise, metafizik alemden kaynaklı bir sorunu çözmek, hedeflenen bir menfaate ulaşmak amacı ile manyetik rezonansın herhangi bir noktaya transferini mümkün kılan ve semanın herhangi bir katında tünel açmaya yarayan bir mikro çip görevi görmektedir.

Vefkin Yapımı

  • Vefkin yapımı biraz zordur ve ehil kişiler tarafından yapılası gerekir. Vefkin yapımı için bir dikdörtgen içine birbirini dik olarak kesen doğruların arasına, belirli zaman ve şartlarda, belirli sayılar ve kurallar ile, sayıların değerinde harf, kelimeler ya da sayıların, harflerin ve kelimelerin beraber yazılması gerekmektedir.
  • Belirli hedefe ulaşmak için yapılan vefk, kurallara uygun yazıldıktan sonra, derecelerinin hizmetlilerinin isimleri yazılmalıdır. Bu hizmetliler dua ve yemin aracılığıyla istenen işlerde Allah c.c izniyle görevlendirilir. Bu şekilde vefk yapmak etkili olur. Fakat burada önemli bir konuyu da hatırlatalım. Kurallara uygun yapılmayan vefk istenilen sonucu vermeyeceği gibi, istenmeyen olaylara da sebep olabilir.
  • Vefk yapımında kullanılan harfler ve sayılar arapçadır. Arap alfabesindeki harflerin ebced hesabında sayısal karşılıkları bulunur. Vefki yapacak kişi, alfabedeki harflerin sayısal karşılığını ebced hesabından bakarak bulur, toplar ve elde ettiği sayısal değerin vekfini yapar.
Vefk Tılsımı Çeşitleri

Vefk yapmak, her sırada bulunan kare özelliklerine ve sayısına göre farklı isimlerle adlandırılır. Örneğin, 3 kare var ise, üçlü vefk, 4 kare var ise, dörtlü vefk olarak adlandırılır. Ayrıca vefk bulunduğu gruba göre de toprak, su, ateş ve hava vefkleri olarak da ayrılmaktadır. Bunlar dışında bulunduğu gezegene göre de, Güneş vefki, ay vefki gibi isimler de almaktadır.

Hakkında Rıfat SER

Ankara Gazi Üniversitesinde Akademisyenim, Hobi olarak makale yazıyorum.

Bu habere de bakabilirisiniz

Çocuklarımızın Deneyimleyerek Öğrenmesini Öğretmeye HAZIR MISINIZ?

Uzun yıllardır kullanılan Montessori Eğitimi, her çocuğun öğrenme seviyesinin farklı olduğunun bilinci ile hareket eden ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir