Yaşam

Bebeklerde Gıda Alerjisi Nasıl Oluşur?

Bebeğiniz şu anda alerjik bile olsa birkaç yıla kadar belkide daha kısa zamanda bu geçecektir. Peki ama Bebeklerde Gıda Alerjisi Nasıl Oluşur?

Çocukluk çağı alerjilerinin çoğu geçicidir. Ailelerinde alerji öyküsü olan bebekler için genellikle tavsiyeler şu şekildedir. Eğer bebeğinizi emziriyorsanız mümkünse 1 yaşına kadar emzirmeye devam edin. Böylece inek sütü alerjiye en çok neden olan maddelerden biri olduğu için bebeğinizin gıdasının başlıca içeriği haline gelmemiş olacaktır.

Katı gıdalara başlanmasını geciktirin. Alerji riski olan bebeklerin genellikle 5.ay sıklıkla 6.aydan sonra katı gıdalara başlamaları tavsiye edilmektedir.

Yeni gıdalar verirken tek bir cins gıdayı birkaç gün üst üste vererek istenmeyen bir reaksiyon verip vermeyeceğini test edin.

İlginizi Çekebilir  Elektrik Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Katılara geçişte başlangıçta pirinç gibi daha az alerjen olan gıdalardan başlayın.Çoğu sert kabuklu yemişler,amerikan fıstığı,baharat ve çikolata bebekler için oldukça alerjiktir, iki yaşını doldurana kadar verilmemelidir.

Ayrıca gıda alerjileri için yapılan deri testleri çok güvenilir bulunmamaktadır. Böylece Bebeklerde Gıda Alerjisi Nasıl Oluşur? sorusuna yanıt verdik. Bebeklerde Pişik veya İsilik Nasıl Geçer? makalemize de göz atabilirsiniz.

Etiketler

Rıfat SER

Ankara Gazi Üniversitesinde Akademisyenim, Hobi olarak makale yazıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com