Ana Sayfa / Ekonomi / Kredi Notunda Ekside Yada Sıfırda Olmak Ne Demek?

Kredi Notunda Ekside Yada Sıfırda Olmak Ne Demek?

Bugün sizlere en çok merak edilen konular arasında bulunan Kredi Notunda Ekside Yada Sıfırda Olmak konusunu anlatacağız.

Bankadan kredi çekmeden önce yapmanız gereken kredi notu sorgulama işleminde kimi insanlar büyük bir şok yaşıyorlar. Alacakları meblağ düşük bile olsa bankaların kredi başvurularını değerlendirmeden önce yaptığı kredi puanı sorgulama işlemi başvuru sonucunuzu doğrudan etkileyen bir faktördür.

Findeks sitesinde yapacağınız kredi notu sorgulama işlemi sonucunda kredi notunuzun ekside olması yada sıfır görünmesi ihtimal dahilindedir. Geçmiş dönemlerde bankalarla olan işlemlerinizde olumsuz durumlar yaşamış olabilirsiniz. Böyle bir durumda kredi notunuzun ekside yada sıfır olması beklenmeyen bir durum değildir.

Eğer kredi notunda ekside yada sıfırda iseniz malesef hiç bir bankadan kredi çekmeniz mümkün değildir. Eğer kredi notunuz sıfır yada eksilerdeyse kredi çekmeniz için yapabileceğiniz bir kaç şey vardır. Bunların ilki ve en önemlisi bir taşınmazınız varsa onu ipotek göstermektir. İpotek ile kredi çekme ihtimaliniz kredi puanınız sıfır yada eksi olsa bile mümkündür.

Bir diğer yapabileceğiniz şey ise çok sağlam bir kefil bularak kredi başvurusu yapmanızdır. İpotekli krediye nazaran daha düşük bir ihtimal olsa da kefilli kredi çekebilirsiniz. Sizler için Kredi Notunda Ekside Yada Sıfırda Olmak Ne Demek? sorusunu cevapladık. En çok merak edilen bir diğer konuya göz atabilirsiniz. Kredi Kartı Borcumuz Gecikirse Ne Yapmalıyız?

Hakkında Oğuz Çadar

Kayseri Erciyes Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisiyim. Profesyonel haberler yazmaktayım.

Bu habere de bakabilirisiniz

Elefsis Tersanelerinin işe yeniden başlamasının önemi

Attika’daki Elefsis Tersanelerinin yeniden faaliyete geçmesi ve üretken çıktısının “çok büyük bir anlamı var, çünkü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir