Ana Sayfa / Yaşam / Cinsel İlişkide İlk Gece Korkusu İlaç Ve Tedavi Süreci

Cinsel İlişkide İlk Gece Korkusu İlaç Ve Tedavi Süreci

İlk Gece Korkusu Nasıl Atlatılır? Tedavisi Nedir ? İlaç Kullanılabilir mi?

Çiftler için ilk gece korkusu zaman zaman bir kâbusa da dönüşebilir. Bu noktada hem fiziksel, hem de psikolojik konular öne çıkmaktadır. Özellikle de kadınların erkekler ile yaşayacakları ilk gece macerası o süreç içinde en çok düşünülen konular arasında yerini alır. Ancak bu kadar korkulacak ya da uzak durulacak bir durum söz konusu değildir. Bunun nedenleri elbette ki olabilir ancak bu korkudan kurtulmak mümkündür.

İlk Gece Korkusu Tedavi Süresi , İlaç Tedavisi

Yeni evlenecek olan çiftlerin ilk gece korkularının olmaları mümkündür. BU durum son derece de doğaldır. Çünkü ülkemiz gibi toplumlarda cinsel hayat genel olarak kısıtlı ve baskı altında olduğu için erkekler de, kadınlar da bazı duyguları doyasıya yaşayamazlar ve evlendiklerinde ilk gece pek çok çift için gerçekten de ilk olur. Bu durumun nasıl olacağı, hangi duyguların hissedileceği gibi konular dikkatle incelenip düşünülürken, tedavi noktasında ise bazı hamleler yapılabilir.

İlk olarak sorunun neyden kaynaklı olduğunu bulmak önemlidir. Profesyonel bir destek alınarak bu sıkıntı giderilebilirken, aynı zamanda ilk gece korkusunun aşılmasında en çok da hipnoz yönteminin değerlendirildiği görülebilir. Hipnozun etki alanı ve geçmişe yönelik olan sıkıntıları da ortadan kaldırması bu anlamda öne çıkarken, en çok da yıllar boyu bu tür sorunları olduğu halde itiraf edememiş ve bu nedenle de çok kötü bir cinsel hayata sahip çiftlerin dertleri sonlandırılabilir.

Psikolojik destek alınırken profesyonel yöntemler ile de fayda sağlanabilir. En basit ve geleneksel yöntem olarak görülen hipnoz yıllar boyunca saklı kalan duyguları ortaya çıkarırken, aynı zamanda da bu sorunları çözerek korku ve çekingenliği yok eder. İşte burada da harika bir çözüm yolu sunularak çiftlerin seks yaşamlarına renk katılabilir. Dileyen herkes de bu noktada hipnoz yöntemini deneyebilir.

Şimdi siz de eğer ki ilk gece korkusu gibi cinsel temelli sıkıntılara sahipseniz mutlaka uzmanlara danışarak hareket edebilirsiniz. Bu şekilde ilişkinizi kurtarabilir, güzel duyguları yaşayabilir ve muhteşem bir birlikteliğe sahip olabilirsiniz. Profesyonel destek her zaman işe yarayacaktır.

Hakkında Oğuz Çadar

Kayseri Erciyes Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisiyim. Profesyonel haberler yazmaktayım.

Bu habere de bakabilirisiniz

Ünlü gitar sanatçısı Soner Egesel intihar etti

Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Gitar Sanat Dalı Öğretim Görevlisi ünlü gitarist Soner Egesel kaldığı otel odasında başına ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir