Pete Buttigieg’in Eğitim Hayatı

Who is Pete Buttigieg yani Pete Buttigieg Kimdir? sorusunu cevaplamaya geçmeden önce başarılı bir eğitim hayatı olduğunu ifade edelim. Tabii ki, ondan daha başarılı öğrenciler vardı, ama aynı zamanda sadece eğitimde yetenekli olmadığını gösterdi. Lise öncesi eğitim hayatı hakkında net bir bilgi yoktur. Joseph Lisesi’nde 2000 yılında validiktoriydi. Ayrıca siyasete ilgi duydu ve John F. Kennedy Başkanlık Kütüphanesi ve Müzenin Cesaret Profilleri hakkında bir yarışma kazandı. Bu onun için birincilik ödülü oldu. Bu yarışma sonucunda Başkan Kennedy’nin ailesiyle tanışma fırsatı buldu ve ödülünü John Kennedy’den aldı. Kazanan denemesinde Vermont’dan Bernie Sanders’in bütünlüğü ve siyasi cesareti hakkında yazdı ve hala onunla düşünceler ve politika hakkında iyi anlaşıyor. O zaman Bernie Sanders bağımsız bir politikacıydı. Ayrıca ABD Senatosu ve Hearst Vakıfları’ndan yıllık burs kazandı. İki öğrenci vardı ve onlardan biriydi.

Eğitimi

Harvard Üniversitesi’ne gitti ve orada kendini geliştirdi. Lise hayatının aksine edebiyat ve tarihle ilgileniyordu. Ancak kısa bir süre sonra siyasetten uzak durmaya direnemedi ve IOP Öğrenci Danışma Komitesinin (Harvard Siyaset Enstitüsü) başkanlığına seçildi. Bu enstitü, siyaset ve kamu hizmeti alanında kariyer yapmayı düşünen öğrencilere bir şans verir. Ancak amacı siyaseti doğru bir şekilde yapmak, siyasete partizan olmayan bir yol sağlamak ve savunmaktır. Ve bu enstitüyü seçmesinin nedeni de bu. Lisans tezinde puritanizmin etkisi hakkında yazdı. Püritizmin amacı “saflık” aramaktır ve bu ibadetin ABD üzerinde gerçekten ağır etkileri olduğunu biliyordu ve araştırdı. 2004 yılında, Harvard “magna cum laude” u (büyük bir onurla) bitirdi, bu da okulunu gerçekten iyi derecede bitirdiği anlamına geliyor. Bu başarıdan sonra, en eski akademik onur toplumu olan Phi Beta Kappa’nın bir üyesi olarak seçildi ve üyeleri tanınmış ve yeteneklerle dolu. Bu grup üniversitelerden son derece başarılı öğrencileri kabul etmektedir.

Ona en ünlü burs olan Rodos Bursu verildi. Ayrıca, bu burs sadece seçilen yabancı öğrencilere Oxford Üniversitesi’nde eğitim görmeleri için verilmektedir. Bu nedenle Oxford kaynağına ulaşabilir.

Pete Buttigieg’in siyasi konumları

Pete Buttigieg, Demokrat Parti’nin bir üyesi ve 2020’de cumhurbaşkanlığı seçimindeydi. Ayrıca, Kasım 2011 seçimlerinde, diğer alanlardaki başarısı dışında, genellikle South Bend, Indiana’nın eski bir belediye başkanı olarak biliniyordu. Kısacası, politik görüşüne göre, evrensel sağlık hizmetlerini, sendikaları, arka planda ateşli silah alımlarını, çevre kirliliği nedeniyle iklim değişikliklerini, LGBT’yi, ayrımcılığı yasaklamayı ve DACA’yı (Çocukluk Gelenler için Ertelenmiş Eylem) destekliyor. göç politikası. Bunlar kısaca siyasi davranış olarak desteklediği konular. Ayrıca, Ulusal Hizmetin genişleme fırsatlarını da desteklemektedir.

ABD için planları

Akıl hastalığı ve madde bağımlılığı nedeniyle hapsedilen insanların% 75’ini yeniden giriş programları, akıl hastalığını iyileştirme ve bağımlılıkları iyileştirme nedeniyle azaltmak istiyor.

Ölüm cezasını ortadan kaldırmak Buttigieg’in diğer amacıdır. Ayrıca, esrar yasallaştırmasını destekliyor ve küçük uyuşturucu suçları nedeniyle cezai cezaları tersine çevirmek istiyor.

Diğer planı da hapis cezasını tekrar oylamalarını tamamlayan kişilere şans vermektir.

Ekonomi ve işçi hakları konusunda reformlar yapacak ve işçi sendikalarına önem verecek. Sendika pazarlık gücünü güçlendirmeyi ve asgari ücreti 15 dolara çıkarmayı önerdi.

On yıl boyunca ABD topraklarına 1 trilyon dolar harcamayı planlıyordu. Bu nedenle yeni bir çalışma alanı yapacak ve altı milyon iş sağlayacaktı. Ayrıca müdürlerini kraliyet ailesi olarak görecek, çünkü bu projeleri yeşil enerji gücüyle yapacak.

Amerika Birleşik Devletleri her zaman felaketlerle ilgili sorunlar yaşadı ve felaketleri unutmadı. İnsanların bir felaket olduğunda nasıl davranacaklarını öğrenmeleri gerektiğini düşünüyor. Bu en önemli şey çünkü her yıl bir milyon insan felaketle karşı karşıya kalabilir. Toplulukları doğal bir felakete hazırlamak Pete’in ana hedeflerinden biridir. Ayrıca adaylardan birisi olan Who is Joe Biden destekleyicisi olduğu da bilinmektedir.

Neden 2020’de cumhurbaşkanlığı seçimlerine aday olmayı seçti?

Ülkenin her yanını düşünüyor. Örneğin, sosyal konular, oy hakları ve kampanya finansmanı, kirliliğe bağlı iklim değişikliği, işçi hakları, eğitim, dış politika, sağlık hizmetleri, göç, zemin çalışması konularında reformlar yapacak. Bazı sorunlar daha önce fark edilmemiş veya gösterilmemiş olsa da, bunları dürüstçe halka gösterdi.

Pete’nin Kişisel Hayatı Hakkında Bilgi

Hristiyan ve inancının hayatını büyük ölçüde etkilediğini düşünüyor. Dahası, ailesi onu vaftiz etmiş ve Katolik Okullarına gitmiştir. Ancak hangi okullara gittiğine dair net bir bilgi yok.

10 dil konuşabiliyor

İngilizce’yi yerli gibi konuşabiliyor. Ancak bu sadece bildiği bir dil değil, aynı zamanda Norveççe, İspanyolca, İtalyanca, Maltaca, Arapça, Dari Farsça ve Fransızca da biliyor.

Haziran 2015’te Buttigieg gerçek seçimlerini gizlemedi ve kendisi ve Indiana’nın ilk kez eşcinsel olarak yönetici olarak seçildiğini açıkladı. Dahası, aynı şeyi cumhurbaşkanlığı seçimleri için de yaptı ve Buttigieg de yine ilk açık eşcinsel olan Demokratik cumhurbaşkanlığı adayı oldu.

Aralık 2017’de Buttigieg, Chasten Gluzman ile nişanlandığını söyledi. 16 Haziran 2018’de evleneceklerini açıklamışlardı ve bu özel bir törenle gerçekleşti. Artık 16 Haziran 2018’den beri evliler. Chasten kocasının soyadını kullanmayı seçti, soyadı Buttigieg oldu.