Ana Sayfa / Genel Kültür / TBT Nedir?

TBT Nedir?

Günden güne gelişen İnstagram platformu kullanıcılarının son zamanlarda sıklık ile karşılaşmış olduğu TBT Hashtag’i, etiketin açılımını ne anlama geldiğini bilmeyen instagram kullanıcıları tarafından arama motorlarında araştırılmaya çoktan başlandı bile. Peki TBT nedir? Neden kullanılır? İşte detaylar haberimizde…

İnstagram platformuna resim yüklerken daha çok kişinin dikkatini çekmesi ve daha çok kişinin resmini görmek için gerçekleştirilmiş olan Hashtag etiket bileşeni, farklı diğer etiket isimleri ile ilgi çekmeye devam ediyor.

Son günlerde ise bayağı bir popüler hale gelen ve yüz binleri aşan kişi tarafından kullanılan Hashtag’ler arasındaki TBT ise kelime açılımı ve anlamı konusunda isminden bayağı söz ettirir konumda görünüyor. Açılımı ise Throwback Thursday olan bu hashtagi, geçmişten bir güne ait, eskilere dair resim yüklemek isteyenlerin kullandığı bir etiket olarak karşımıza çıkmış durumda.

TBT ETİKETLİ  TAM 805 MİLYON ADET FOTOĞRAF BULUNUYOR

Kelime anlamından yola çıkarak Perşembe günü gerçekleştirilmesi gerektiği izlenimi uğratan TBT’nin, aslına bakarsanız bir deyim olduğu ve “Ne günlerdi” şeklinde bir ifade ortaya çıkardığı düşünülmektedir. Ayrıca bu etiket ile instagram üzerinden tam olarak saniye başına 5 adet resim paylaşıldığı ve toplamda ise 805 milyon 71 bin(an itibariyle) TBT etiketli resim bulunduğu görülmektedir.

Hakkında Oğuz Çadar

Kayseri Erciyes Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisiyim. Profesyonel haberler yazmaktayım.

Bu habere de bakabilirisiniz

Çocuklarımızın Deneyimleyerek Öğrenmesini Öğretmeye HAZIR MISINIZ?

Uzun yıllardır kullanılan Montessori Eğitimi, her çocuğun öğrenme seviyesinin farklı olduğunun bilinci ile hareket eden ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir