Yaşam

Yurt Dışında Eğitimin En Ucuz Adresleri 2020

Öğrencilerin devamlı takip ettiği Yurt Dışında Eğitimin En Ucuz Adresleri 2020 yılında da revaçta olacak.

Her öğrencinin hayali olan yurtdışında okumak herkes tarafından direk “çok pahalı” olduğu gerekçesiyle konuşulmaz bile. Aslında bir bakıma pahalı olduğunu düşünmekte haklılar da.

Çünkü geçmişten beri süre gelen yurtdışı eğitimin pahalı olduğu fikri hala daha hem öğrencileri hem de aileleri yurtdışında eğitim imkânını düşünmekten alıkoyuyor. Sizler için yurtdışında eğitimin aslında pahalı olmadığını hatta en ucuz eğitimi alabileceğiniz yerleri araştırdık

Örneğin Kazakistan’ da devlet üniversitesinde yıllık eğitim ücreti yaklaşık beş yüz dolardan başlıyor. Yani Türkiye’deki devlet üniversitelerinden birinde ikinci öğretim mühendislik fakültesinde okumak ile neredeyse aynı şey. Kazakistan’da konaklama ve yaşam gideri ile birlikte yaklaşık dört bin beş yüz dolar olan eğitim giderleri en uygun yurtdışı eğitim imkânını öğrencilere sağlıyor.

İlginizi Çekebilir  Türkiye, İngiltere'deki ilk koronavirüs vakalarını doğruladı

Yurt Dışında Eğitimin En Ucuz Adresleri Nereler?

Yaklaşık altı bin dolar ile Bosna Hersek ikinci uygun fiyatlı eğitim veren yurtdışı ülkelerinden biri. Gürcistan ve Ukrayna yaklaşık yedi bin beş yüz dolar ile eğitim verirken sekiz bin dolar ile Rusya diğer ülkelerden sonra en ucuz eğitimin verildiği ülke.

Eğitim ucuzluyor ancak konaklama ve yaşam masrafları eğitime nazaran biraz daha pahalı. Söz konusu bu ülkelerde yaşam ve konaklama masrafları için yaklaşık beş bin dolar gibi bir paranın gözden çıkarılması gerekiyor.

Aynı zamanda sadece bu ülkeler olmamakla birlikte alternatifler sürekli çoğalıyor. Yani eğitim artık öğrenciler ve aileler için de kolaylıkla yurtdışında tercih edilebilir. Sizler için Yurt Dışında Eğitimin En Ucuz Adresleri 2020 yazısını kaleme aldık. Umarım beğenmişsinizdir.

İlginizi Çekebilir  Denizli'de Elektrik Akımına Kapılan 3 Leylek, Tedaviye Alındı

 

Etiketler

Oğuz Çadar

Kayseri Erciyes Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisiyim. Profesyonel haberler yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com