Ana Sayfa / İnternet / Sitem Google’da Çıkmıyor 2020

Sitem Google’da Çıkmıyor 2020

Yeni internet sitesi kuran ve sektöre yeni giren herkesin ilk telaşlarından bir tanesidir. Google’da sitem çıkmıyor ! ne yapmalıyım.

Öncelikle telaşlanmayın internet sitenizi açtığınız gibi google’da çıkmazsınız sebebi google belli süre aralıklarla internet sitenize bot atıyor ve o botta bulduğu linkleri indexliyor yeni açılan sitelerde bu bazen 1 haftayı bulabiliyor. Bazen 1 gün içinde google’da çıkmaya başlıyorsunuz. fakat üst sıralara çıkmanız için biraz çaba sarfetmeniz gerekmektedir. Bu internet sitenizin içeriğine bağlı olarak değişmektetir.

Google’da Peki üst sıralara nasıl çıkarım

Bunun için detaylı şekilde makale paylaşacağım faka üstünden geçmek gerekirse google internet sitenizin içeriğini kontrol eder ;

  1. Detaylı şekilde bilgilendirici bilgiler verdiğinizde
  2. Sitenizin içeriği %100 özgün ise ( başka sitelerden çalıntı olursa işiniz zor)
  3. Paylaşımlarınızın içinde resim olmasına ve h1 taglarına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Peki gelelim asıl konumuz olan sitenizi google bot atmadan daha önce siz bir şeyler yapabilir misiniz ?

Evet yapabilirsiniz öncelikle çok hızlı google’da indexlenmesini istiyorsanız google’ı uyararak search conxole üzerinden ilgili link’i ekleyerek indexlenmesini sağlayabilirsiniz.

Google İndex 2020

Fakat bu çözümü her zaman kullanmamanızda fayda var google sitenizi robot olarak algılayabilir daha önce eklediği linkleri de silme ihtimali var ben ayda en fazla 5 kere yapmanızı tavsiye ediyorum. Yeni sistem ile bu çok daha kolay bir hale geldi. Umarım Sitem Google’da Çıkmıyor 2020 makalesi işinize yaramıştır.

Hakkında Rıfat SER

Ankara Gazi Üniversitesinde Akademisyenim, Hobi olarak makale yazıyorum.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sosyal Paylaşımlar ve Günlük Yaşamımızdaki Değişimler

Sosyal Paylaşımlar ve Günlük Yaşamımızdaki Değişimler

Sosyal Paylaşımlar ve Günlük Yaşamımızdaki Değişimler gelecek çağlarda torunlarımızın yaşadığımız dönemi isimlendirmeye çalıştıklarında hiç zorlanmayacağını ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir