Ana Sayfa / Medya / Sırt için sıcak taş masajının faydaları

Sırt için sıcak taş masajının faydaları

 

Sıcak taş masajı “taş tedavisi” olarak da adlandırılan bir masaj türüdür. Ankara masaj spa salonlarında farklı sıcaklıklardaki taşların vücut üzerindeki etkisi kullanılarak uygulanmaktadır. Kadim Çin geleneğinin en bilinen masaj türlerinden birisi olan sıcak taş masajı, günümüzde de oldukça yaygın kullanılmaktadır.

Masaj salonu Ankara bölgesinde uygulanan bu masajın sadece taşları ısıtmak ve farklı bölgelere uygulamak  olarak düşünmek doğru olmayacaktır. Burada ki asıl önemli olan nokta, masajın vücut üzerinde bıraktığı doğal etkidir. Ayrıca bu masajı uygulayan terapist, hastasının istenen etkiyi elde etmesi için hangi noktaları ve hangi taşları uygulayacağını tam olarak bilmelidir.

Sıcak taş masajı için sadece belirli taş türleri kullanılır. Bu masaj uygulaması için genellikle volkanik bazalt taş kullanılmaktadır. Volkanik bazalt, geleneksel tıbba göre periyodik tablonun çok sayıda elementini içermekle birlikte su, hava, metal ve toprak elementlerinin de enerjisini içerir. Bu nedenle özellikle kullanışlı özelliklere sahiptir ve ayrıca gözenekli dokusu nedeniyle çok yavaş soğur.

Bu masaj Ankara bölgesinde oldukça yaygın uygulanmakla birlikte özellikle terapistin bu konuda oldukça deneyimli olması çok önemlidir. Sıcak taşlar kas gerginliğini azaltırken, soğutulmuş taşlar kan dolaşımını, lenf akışını ve metabolik süreçleri uyarır. Masaj, bel ve boyundaki ağrıdan kurtulmaya, duruşu iyileştirmeye, kas kelepçelerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Teknik ayrıca tüm vücudu bir bütün olarak etkiler:

  • Kronik yorgunluk sendromuyla savaşmaya yardımcı olur
  • Uykuyu iyileştirir
  • Günlük performansı arttırır
  • Kaygıyı azaltmaya ve ruh hali değişimlerinden kurtulmaya yardımcı olur
  • Diğer masaj etkilerinden farklı olarak, sıcak taş tedavisi sadece hoş rahatlatıcı hislere neden olur, bu nedenle bir spa olarak sınıflandırılabilir. İşlem morluk ve yanık oluşturmaz, seanslar sırasında ve sonrasında ağrı oluşturmaz.

Hakkında kaynuka

Bu habere de bakabilirisiniz

Atina’ya Fransız bakışı

Birkaç haftadır Amazon Prime’da bulunan Fransız komedi dizisi “Yunan Salatası” (“Salade grecque”), Atina’nın daha az ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir