Ana Sayfa / Teknoloji / Android Akıllı Telefonunuzun Dinlenip Dinlenmediğini Nasıl Anlarsınız?

Android Akıllı Telefonunuzun Dinlenip Dinlenmediğini Nasıl Anlarsınız?

Hayatımızın her alanında özgürlük ve gizlilik önemli bir şey telefonlarımız dinleniyor mu mesajlarımız okunuyor mu şifreler koyuyoruz uygulamaları yüklüyoruz güvenlik programları satın alıyoruz bir sürü şey yapıyoruz fakat yine de bu dedikoduların önüne geçilmiyor.

Bu yazımızda size telefonunuzda güvenlik önlemlerinin ne durumda olduğunu telefonunuzun dinlenip dinlenmediğini mesajlarınızın yönlendirip yönlendirildiğini nasıl güvenlik önlemi alırdınız bunların da birkaç şey paylaşacağım

Şimdi işim birazcık ilginç tarafından başlayalım mesajlarınız ve aramalarınız yönlendiriyor mu bu kısımdan başlayalım bunun için telefonunuzu elinize alıyorsunuz ve *#21#  tutuyorsunuz arama tuşuna basıyorsunuz ve gelen ekranda nelerin engelli nelerin aktif olduğuna bakıyorsunuz….

*#21# : Bu kodu yazıp arama tuşuna basın ekranda gelen herşey engelli olmalı yönlendirme olmamalı. Eğer yönlendirme varsa diğer adımları takip edin.

Eğer hiçbir şey olayı vermediyseniz telefonunuz dinleniyorsa aramalarınızı yönlendirilmiyor sa mesajlarını zorla indirilmiyorsa bu kısım engelli konumda olacaktır yani hepsi engelli şekilde olacaktır.

Eğer dinleniyorsa veya yönlendirme yapılmışsa mesajlarını da aramaları yönlendirme varsa bu kısımda yönlendirme olduğuna dair bilgi alacaksınız fakat bunda çok fazla korkmanıza gerek yok telefonunuz dinleniyor olmasına rağmen herhangi bir sekreter veya operatörü yönlendirmesi olabilir hemen diğer kodumuza geçiyoruz

Android Kısa Kodlar

*#62# : Bu kod ile yönlendirme varsa o yönlendirmenin nereye yapıldığını görüyorsunuz.

*#62#  bu kod sayesinde eğer yönlendirme varsa aramalarınızı yönlendiriliyorsa bu yönlendirmenin nereye yapıldığını görüyorsunuz telesekreter olabilir veya bir operatör numarası olabilir dediğim gibi şanslıysanız operatör numarası olacaktır bu kodla arama da nereye yönlendirildiğini görebilirsiniz…

##002# : Bu kodla tüm yönlendirmeleri iptal edebilirsiniz.

Biliyorsunuz ##002# bu kod sayesinde bu evrensel bir koddur telefonlarda yönlendirme nin iptali için kullanılır bu kodu telefonumuza yazıp ara tuşuna tıklıyoruz ve yönlendirmelerimizi tüm yönlendirmeleri bizi bu şekilde iptal edebiliyoruz.

Arkadaşlar eğer yönlendirme olduğunu düşünüyorsanız mutlaka bu tuşları tıklamanız da fayda var mutlaka bunu olsa da olmasa da bir kere yapın arkadaşlar çünkü gözükmeyebilir sonuçta teknoloji gün geçtikçe ilerliyor ve casuslar hackerlar yeni yöntemler keşfediyorlar….

*#06# : IMEI kodunu almak için kullanılan kod. İMEİ kodunuzu biryere kaydedin. Eğer telefonunuz kaybolur veya çalınırsa kolayca bulabilirsiniz.

Son Olarak *#06# bu kodda telefonumuzun evrensel kod olarak imei kodunun bize gösteren koddur ne olursa olsun arkadaşlar siz bu kodu aratın ve i kodunuzu alın bir kenara not düşün telefonunuza yarın bir gün çalınır kaybolur herhangi başına bir şey gelir yok olur bu kod sayesinde operatör herhangi bir hangi hat takıldığı Önemli değil bunu ciddi söylüyorum.

Tüm Operatörlerden Erişilebilir

##002# bu kod sayesinde bu evrensel bir koddur telefonlarda yönlendirme’nin iptali için kullanılır bu kodu telefonumuza yazıp ara tuşuna tıklıyoruz ve yönlendirmelerimizi tüm yönlendirmeleri bizi bu şekilde iptal edebiliyoruz ..

Arkadaşlar bu kodu mutlaka yerde saklayın bu kodu şimdi telefonunuzun dinlenmemesi için veya özel dosyalarınıza erişilmemesi için yapmanız gereken birkaç bir şeyden bahsedeceğim.

Öncelikle Google Play’den birçoğunuz uygulama indiriyoruz en önemli konu bu aslında telefonumuz ne kadar akıllı hale gelirse bizim casusların eline düşmemiz o kadar kolay hale geliyor indirirken profesyonel ve güvenilir olduğuna emin olun şirketin Google’ın uygulamaları rahatlıkla indirebilirsiniz.

Google’da cia takip ediyor diye bir şey var ne kadar güvenli bilinmez ama yine de Güvenilir bir şirket hepimizin bildiği hiçbir şirket büyük bir şirket Facebook bunlar hep büyük şirketler ve büyük uygulamalar ayriyeten arkadaşlar size uygulama indirirken bazı şeylere izinler veriyorsunuz verdiğiniz diziler telefonunuzun görüşme ayarları olabilir.

Ondan sonra dosyalara erişim olabilir kameraya erişim olabilir mikrofonu hoparlöre erişim olabilir bunlara çok dikkat edin güvenilir olmayan bir şirketten indirdiğiniz diyordu ama bunları erişim sağlayacak.

Siz kabul ettiğiniz için ve her şeyinizi bir anda erişimi açacaksınız tamamen sizin kontör yüzden çıkmış bir şekilde adamlar istediği gibi ulaşacaklar.

Bu konuda izin verdiğiniz uygulamalar çok dikkat edin kesinlikle bilmediğiniz yazılım kullanmayın arkadaşlar başınıza dert Açabilir şifrelerinizi uzun olmasını ve içinde sayı şekil büyük harf küçük harf bunların hepsini bir arada bulunduran bir kombinasyon olmasına dikkat edin.

Böylece daha zor çözülen bir şüpheniz olacaktır Ve Sosyal medyadaki veya sanal alemdeki bilgileriniz bu şekilde korumanız daha kolay olacaktır…

Hakkında Kerim ANLI

Reklam Ajansı Sahibiyim, Boş vakitlerimde internet siteleri için popüler içerikler oluşturuyorum.

Bu habere de bakabilirisiniz

Denizli Büyükşehir’de “Sıfır Atık” dönemi başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde yürütülen “Sıfır Atık” projesi Denizli Büyükşehir Belediyesinin ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir