Ana Sayfa / Medya / Linux web hosting

Linux web hosting

Web hosting, geliştiriciler, şirketler ve kişisel web sitesi sahipleri için kritik öneme sahiptir. Deneyimli Linux kullanıcıları için bir web sunucusu oluşturmak kolayken, normal kullanıcılar için tam tersidir. Herkes sezgisel olarak web uygulamaları oluşturup dağıtamayacağından, birçok barındırma sağlayıcısı, gerekli ortam yapılandırmasına sahip hazır sunucular sunar.

Linux web hosting, müşterilere çalışan bir sunucu sağlamak için Linux dağıtımlarını kullanan bir barındırma hizmetidir. Üstün özellikleri ve rakipsiz esnekliği ile Linux, köklü şirketler için bir numaralı tercihtir. Bununla birlikte yine yaygın bir şekilde kullanılan Windows hosting seçeneği de bulunmaktadır.

Linux mu Windows mu?

Hosting ihtiyacınız olduğuna karar verdiniz ve şimdi “Linux mu Windows mu?” diye merak mı ediyorsunuz? Neyse ki, ikisi arasında çok az fark vardır ve her iki seçenek de çoğu müşteri için uygundur. Linux ve Windows , web sitesi barındırmada baskın işletim sistemleridir ve Linux önemli bir farkla lider olsa da, özellikler ve uygulamalar açısından aralarındaki farklar minimumdur. Sonunda doğru olduğundan emin olmak için, bir barındırma hizmeti sağlayıcısı tarafından barındırılan sitenizi nasıl oluşturduğunuzdan, hangi araçları kullanmayı planladığınızdan emin olduktan sonra ilerlemeniz gerekir.

Linux ve Windows işletim sistemleri farklı komut dosyaları ve veritabanı dilleri kullanır. Bu nedenle, PHP, Perl, Python,, CGI, Ruby veya MySQL’e ihtiyacınız varsa Linuv, ASP, ASP.NET, MS SQL, PHP’e ihtiyacınız varsa Windows seçin.

Aslında, her durumda, Linux veya Windows web hosting seçimi, kullanılacak olan sitenin gereksinimlerine bağlı olacaktır. Bu durumda tamamen sizinle alakalı bir seçim tercihini tetikleyecektir. Yani sitenizin hangi dilde yazılımının tamamlanmasını istiyorsanız, ona uygun olan bir web hosting seçimi yapmanız en doğru karar olacaktır.

Bununla birlikte kullanılan sitelerin %70’inden fazlasının Linux tabanlı olması ve insanların bu yazılım diline olan ilgisinin fazla olması, bazı avantajların ortaya çıkmasına yardımcı olabilmektedir. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda Linux web hosting’in daha avantajlı olduğu kabul edilmekte ve ilk tercih olarak görülmektedir.

Hakkında kaynuka

Bu habere de bakabilirisiniz

Atina’ya Fransız bakışı

Birkaç haftadır Amazon Prime’da bulunan Fransız komedi dizisi “Yunan Salatası” (“Salade grecque”), Atina’nın daha az ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir