Ana Sayfa / Genel Kültür / Salatalık Suyunun Faydaları Nelerdir?

Salatalık Suyunun Faydaları Nelerdir?

Sebzeler arasında vitamin ve mineral kaynağı olan salatalığın suyunun sağlığımıza etkilerinden bahsetmek istiyoruz. Yüksek antioksidan içermesi de yaşlanmanın etkilerini geciktirdiğini göstermektedir.

Günlük vitamin ve mineral ihtiyacını karşılamak için taze salatalığın suyundan daha faydalı bir sebze bulamazsınız.
Vücudumuzun gereksinim duyduğu, sağlıklı olabilmek adına vücudumuza kazandırmakla mükellef olduğumuz vitamin ve minerallerin, taze sebze ve meyvelerde yeterli miktarda bulunduğunu hepimiz çok iyi bilmekteyiz.

Salatalık suyunun faydaları

Salatalık suyu sağlığımız için o kadar faydalı bir sebze ki, aynı faydayı cildimiz içinde gösteriyor
Yumuşak ve pürüzsüz bir cilt için salatalık suyunu düzenli tüketebilirsiniz. Aynı zamanda yüksek antioksidan vücuttaki serbest radikallerle savaşarak kanser hücrelerinin gelişimini de önlemektedir.

Salatalık suyu içerisinde, yüzde beş C vitamini, yüzde iki kalsiyum, yüzde iki demir ve yüzde iki A vitamini ihtiva etmektedir. Beslenme uzmanlarının görüşleri ise, yoğun kıvamdaki salatalık suyu ile bu değerlerin ikiye katlanacağı yöndedir.

Cilt hastalıkları üzerinde de olumlu etkiler gösteren salatalık suyu, egzama, sedef hastalığı, güneş yanığı, akne ve şişlik gibi problemlerin tedavi edilmesinde içilerek veya cilde sürülüp beş dakika bekletilerek kullanılabilir.

Saç sağlığına da katkıda bulunan salatalık suyu, silikon, sülfür, sodyum, kalsiyum, fosfor ve potasyum içermesinden dolayı saçların hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasını, daha canlı ve parlak görünmesini sağlar.
Açlığı bastırmasından dolayı da diyet menülerinde sıkça yer alır.

Hakkında Mehmet Ali Kale

İtalya'da Yaşıyorum. Web siteleri için makaleler üretiyorum. Bu işi profesyonel olarak 10 senedir yapmaktayım.

Bu habere de bakabilirisiniz

Çocuklarımızın Deneyimleyerek Öğrenmesini Öğretmeye HAZIR MISINIZ?

Uzun yıllardır kullanılan Montessori Eğitimi, her çocuğun öğrenme seviyesinin farklı olduğunun bilinci ile hareket eden ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir