Ana Sayfa / İnternet / İnstagramdan Programsız Fotoğraf Nasıl İndirilir?

İnstagramdan Programsız Fotoğraf Nasıl İndirilir?

Saatlerce instagramda vaktimizi harcıyoruz. Bazı anlarda gördüğümüz fotoğrafları arkadaşlarımıza ve yakın çevremize ” Direct Mesaj ” ile gönderiyoruz. Bazı anlarda ise o fotoğrafı indirme gereği duyuyoruz. Her ne kadar mobildeyken ekran görüntüsü alıp fotoğrafı kırpsakta bazen bunlar yetmiyor. Sizlerle paylaşacağımız bu tüyo sayesinde bilgisayarınızdan rahatlıkla programsız, eklentisiz, şartsız şurtsuz dilediğiniz her fotoğrafı indirebileceksiniz.

Sizler için hazırladığımız bu görsel anlatımlar sayesinde adımları doğru uyguladığınızda rahatlıkla tek tıkla instagramda beğendiğiniz fotoğrafları indirebileceksiniz.

 1. Adım:İlk olarak fotoğrafı indireceğimiz fotoğrafı seçmeliyiz.
 2. Adım:İndireceğimiz fotoğrafı yeni sekmede açıyoruz.
 3. Adım:Seçtiğimiz fotoğrafın sekmede ki hali.
 4. Adım:Seçtiğimiz fotoğrafa ” Sağ” tıklıyoruz.
 5. Adım:Fotoğrafa sağ tıkladıktansonra en altdan ” İncele ” kısmına tıklıyoruz.
 6. Adım:Fotoğrafımıza incele dedikten sonra tarayıcımızın alt tarafında fotoğrafta gördüğünüz gibi bir kısım açılacaktır.
 7. Adım:Bu adımda konsol kısmına yani kodların olduğu kısmın herhangi bir yerine tıklıyoruz ve ” CTRL + F” tuşlarına basıyoruz. CTRL + F ‘yi tuşladıktan sonra fotoğraftaki kırmızı alan açılacaktır.
 8. Adım:Sol aşağıya açılan kutucuğa ” src” yazıp enterliyoruz. Yazdığımız kod ile fotoğrafları aratıyoruz.
 9. Adım:Srcyazıp Enterledikten sonra fotoğrafta gördüğünüz gibi bir link gelecektir ekrana. Tek seferde doğru fotoğrafın linkini bulamayabilirsiniz. Doğru fotoğrafı bulana kadar sırada ki linke geçmek için ” Enterliyoruz. ” Doğru fotoğrafı bulduğunuzda yukarıda ki gerçek fotoğrafın üzeri mavi olacaktır.
 10. Adım:Doğru linki bulduktan sonra linkimize ” Sağ” tıklıyoruz.
 11. Adım:Linkimize sağ tıkladıktan sonra ” Open link in new tab” seçeneğine tıklıyoruz. Ve fotoğrafımızı sekmede açıyoruz.
 12. Adım:Ve fotoğrafımızı yeni sekmede ve orjinal hali ile açmış oluyoruz. Artık rahatlıkla fotoğrafınızı indirebilirsiniz.

Hakkında Oğuz Çadar

Kayseri Erciyes Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisiyim. Profesyonel haberler yazmaktayım.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sosyal Paylaşımlar ve Günlük Yaşamımızdaki Değişimler

Sosyal Paylaşımlar ve Günlük Yaşamımızdaki Değişimler

Sosyal Paylaşımlar ve Günlük Yaşamımızdaki Değişimler gelecek çağlarda torunlarımızın yaşadığımız dönemi isimlendirmeye çalıştıklarında hiç zorlanmayacağını ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir