İnternet

E-Devlet Girişi Nasıl Yapılır?

E-Devlet girişi nasıl yapılır yazımızda bu girişi gerçekleştirebilmek için  www.turkiye.gov.tr sitesinin sağ üst köşesinde bulunan sisteme giriş butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Burada sisteme 4 farklı şekilde girebilme imkanına sahipsiniz. Bu girişler e-Devlet şifresi ile giriş, mobil imza ile giriş, elektronik imza ile giriş ve T.C. kimlik kartı ile giriş yapabilirsiniz.

İlk yapmanız gereken şey e-Devlet şifresi ile giriş yapmaktır. Daha sonrasında diğer giriş sistemlerinden giriş yapabilmek için gerekli işlemleri sisteme girdikten sonra kolaylıkla yapabilirsiniz.

E-Devlet şifresini bulunduğunuz il ya da ilçe PTT şubelerinden 2 TL karşılığında kimlik kartınızla alabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra sisteme giriş kısmından T.C numaranızı ve PTT şubesinden almış olduğunuz e-devlet şifrenizi girerek e-devlete giriş yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Blogger Olmak Neler Kazandırıyor?
Etiketler

Rıfat SER

Ankara Gazi Üniversitesinde Akademisyenim, Hobi olarak makale yazıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com