Ana Sayfa / Google Ads / Çok Sayıda Avantajı Olan ve Cerrahi Yöntem İçermeyen Coolsculpting Nedir? Ne İşe Yarar?

Çok Sayıda Avantajı Olan ve Cerrahi Yöntem İçermeyen Coolsculpting Nedir? Ne İşe Yarar?

 

Medikal alan ve estetik alanın birleştiği noktada uzmanlığını yaptığı her işle, attığı her adımla ve hatta kullandığı yöntemlerle bile kanıtlayan CoolClinic, yine yenilikçi yapısıyla tüm rakiplerinden çok adım öne geçti. Yaş ya da cinsiyet fark etmeden bütün insanların ortak problemi olabilen bölgesel yağlar ve birikmeler için son teknoloji yöntemi olan coolsculpting kullanan klinik ile görüşmeler yaptık. Soğuk lipoliz nedir, avantajları nelerdir gibi merak edilen tüm sorulara yanıtlar aldık. İşte bütün detaylar…

 

Soğuk Lipoliz Nedir?

 

Vücudumuzun birikim yapan ya da yapmayan, yağ olan tüm bölgelerinde uygulanabilen ve programlı hücre ölümlerine neden olan, yağların sadece yapılarını bozarak, metabolizma kullanarak vücuttan uzaklaştırılmasına soğuk lipoliz ya da coolsculpting denilmektedir. Uygulama sürecinde yalnızca soğutma işlemi kullanılır ve hassas olan yağ hücrelerinin soğutulmasıyla şoka uğraması sağlanır. Sonrasında da ortalama 2 aylık periyotta apopitoz denilen ölümlerle, lenf sistemi kullanılarak idrar ile vücuttan uzaklaştırılır yağ hücreleri ve bu geri dönüşümsüz olan bir uzaklaşmadır. Soğuk lipoliz nedir sorusunun cevabı özetle bu ve asıl önemli olan yöntemin sahip olduğu avantajlardır.

 

Soğuk Lipoliz Avantajları

 

Coolscupting ya da soğuk lipoliz uygulamasının diğer yağ aldırma ya da zayıflama ameliyatlarına oranla çok daha fazla avantajı bulunmaktadır. Bu nedenle de dünyanın dört bir yanından ilgi gören bir uygulama haline gelmiştir. Peki ya avantajları neler?

  • Kalıcı çözümler sunar ve yağ hücreleri vücuttan geri dönmemek üzere uzaklaştırılır.
  • Cerrahi yöntem içermez ki bu sebeple iyileşme süreci gibi bir süreç de yoktur.
  • Kesici alet olmadığından ağrı ya da acısı da yoktur.
  • Son teknoloji yöntemidir ve defalarca denenerek çok sayıda kişi tarafından memnuniyetle karşılanmıştır.
  • Herhangi bir yan etkisi bulunmaz bu da günlük hayatı etkilemeyecektir.
  • İlk seansın sonunda ortalama %30 kadar bölgesel yağ azalması gerçekleşir ve süreç daha da ilerledikçe vücuttan uzaklaşan yağ hücre sayısı artar. Böylelikle oran gittikçe daha da artacaktır.

 

Basen, bel ve özellikle de simit bölgelerinde yoğun olarak uygulanan bir yöntemdir soğuk lipoliz. Soğuk lipoliz nedir sorusuna verilebilecek cevaplar yukarıda verildi. Eğer daha detaylı bilgi istiyorsanız https://www.coolclinic.com.tr/ web sitesini ziyaret edebilirsiniz ve kafanıza takılan her türlü detayı bulabilirsiniz. Yine aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız da iletişime geçerek daha net cevaplar edinebilirsiniz.

 

Hakkında Oğuz Çadar

Kayseri Erciyes Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisiyim. Profesyonel haberler yazmaktayım.

Bu habere de bakabilirisiniz

Opel Yedek Parça Fiyatları

Opel araçlarının yedek parça ihtiyaçları, Opel parçacılarından temin edilebilen orijinal GM parçalarıyla karşılanmaktadır. Bu parçalar, ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir