Ana Sayfa / İnternet / Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Eğer ki seo uyumlu makale yazmak istiyorsanız bu makalemi dikkatlice okuyup bir bir uygulamanız sizi google arama sonuçlarında üst sıralara çıkartacaktır.

Google’da üst sıralara çıkmanın ilk kuralı Seo uyumlu makale’dir. Makaleniz tam anlamıyla seo uyumluysa google’da kısa sürede üst sıralara çıkmak kaçınılmaz olacaktır. Peki SEO uyumlu makale nedir ? SEO uyumlu makalenin püf noktaları nelerdir? tümünü sizler için bu makalemde anlatacağım.

Bilmenizi isterim ki bende bu anlattığım taktiklerle seo uyumlu makaleler yazıyorum. Meslek sırrı değil ben öğretmekten bilgi vermekten yanayım bu yüzden makalemi dikkatlice okuyun ve step step uygulayın.

Bildiğiniz bir konuda makale yazın!

Eğer makale yazacağınız konuda bilginiz kısıtlıysa araştırarak makalenizi tamamlamanız mümkün fakat o konu hakkında hiçbir bilginiz yoksa kesinlikle o makaleye hiç başlamayın. O yüzden bildiğiniz konu üzerinde makale yazmaya başlayın.

Anahtar kelime Analizi yapın!

Anahtar kelimeleri analiz etmek için belli bir kaç araç bulunmaktadır. Ben bunların sadece bir tanesini kullanıyorum;

Google Trends

Bence dünya üzerinde en iyi anahtar kelime analiz aracı olan Google trends yazacağınız makalede kullanacağınız anahtar kelimelerinin google aramalarındaki hacmini detaylı olarak analizini çıkartmanız hakkında size büyük ölçüde yardımcı olur.

Anahtar kelimenizin hangi saatte google’da daha fazla aratıldığından tutun hangi ülkede google arama sıklığına kadar detaylı olarak sunulmaktadır. Siz arama hacmi en yüksek kelimeleri anahtar kelime olarak kullanırsanız google’da sizi üst sıralara çıkartmak için sabırsızlanıyor olacaktır.

Makalenizin Başlığı Dikkat ve İlgi Çekici olsun !

Makalenizin başlığı dikkat ve ilgi çekici olursa kullanıcılar tarafından tıklanma oranı daha yüksek olur ve google bu durumu göz ardı etmeyip üst sıralara çıkartır. Aynı zamanda mutlaka anahtar kelimeniz başlığınızda yer alsın.

Bu yazımıza başlık verecek olursak ;

  • Seo uyumlu makale nasıl yazılır ?
  • Kolay makale yazma nasıl olur ?

Uzun Makalelerde uygulamanız gereken teknikler

Uzun makaleleriniz de uygulamanız bir kaç özel teknik bulunmakta seo açısından google’ın kullanım koşullarında belirttiği gibi ana başlıklara h1 alt başlıklara h2 ve h3 taglarını kullanmanız çok önemlidir.

SEO uyumlu makalenin En önemli Kuralı!

Makalenizin %100 özgün olması google algoritması özgünlük kontrolü yapar ve bu kontrol çok detaylı şekilde yapılır yani siz bir iki kelime değiştireyim anlamaz dediğiniz google yapay zekaya sahip ve siz onu kandıramazsınız bu yüzen emeklerinizin boşa gitmesini istemiyorsanız yazdığınız makalenin %100 özgün olduğuna emin olun.

Makale içi google’da öne çıkmasını istediğiniz kelimeleri bold (kalın ) yazı olarak belirtmelisiniz.

Önemli ; odaklandığınız anahtar kelime yada kelimeleri makalenizin ilk 160 kelimelik paragraf içerisinde kesinlikle geçmesine dikkat edin. google indexlemek için ilk 160 kelimeyi kontrol eder.

Görselliğe ve Hıza dikkat edin !

Makalenizi yayınlamadan önce lütfen makalenizin açılış hızı ile ilgili bir çalışma yapın peki bu çalışmayı nasıl yapacaksınız makalenize eklemek istediğiniz görsellerin boyutunu düşürün. ve düşük boyutlu şekilde makalenize ekleyin.

Etiketlere özen gösterin ve önem verin  !

Makalenize etiket eklerken bütün herşeyi yazıyım google’da nasıl aratılıyorsa cümle yazayım düşüncesi çok yalnış çünkü google tek kelime haricini etiket olarak algılamıyor. buna çok dikkat edin sadece anahtar kelimeleriniz kelime bazlı olarak girin

Örnek;

  • Seo , makale , google , index
  • seo uyumlu kelime nasıl yazılır ? , seo google makale ,
  • Yukarıda verdiğim doğru ve yalnış örneklere dikkat ederek etiketleme işlemini yapmalısınız.
Görselinize başlık ve alt başlık ekleyin  !

Google görsel aramalarda çıkabilmek içi eklediğiniz görselin ismini başlığına ve alt başlığına dikkat ederek ekleyin böylelikle google görsel aramalarından da sitenize ziyaretçi gelecektir.

Konuyla ilgili bilgi almak isterseniz bu konu altında yorum olarak tüm sorularınızı sorabilirsiniz.

Saygılarımla.

Hakkında Mehmet Ali Kale

İtalya'da Yaşıyorum. Web siteleri için makaleler üretiyorum. Bu işi profesyonel olarak 10 senedir yapmaktayım.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sosyal Paylaşımlar ve Günlük Yaşamımızdaki Değişimler

Sosyal Paylaşımlar ve Günlük Yaşamımızdaki Değişimler

Sosyal Paylaşımlar ve Günlük Yaşamımızdaki Değişimler gelecek çağlarda torunlarımızın yaşadığımız dönemi isimlendirmeye çalıştıklarında hiç zorlanmayacağını ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir