Ana Sayfa / Yaşam / Boşanmanın Çocukların Gelecek Hayatlarına Etkileri Nelerdir?

Boşanmanın Çocukların Gelecek Hayatlarına Etkileri Nelerdir?

Günümüzde artık evlenmek kadar boşanmak da normal karşılanmaya başlandı.

Mezara kadar evlilikler artık belki de tarih olmak üzere. Bazı durumlarda, elinizden geleni, hatta fazlasını dahi yapsanız, evliliği sürdürmek mümkün olmaz. Bu durumda da boşanma devreye girer. Boşanma da en çok yara alan taraf, kadın ya da erkek değildir. Çocuklardır maalesef. Hiç kimse elbette boşanmak için evlenmez, ama olmadığı zamanlarda da boşanmak kaçınılmaz olur.  Peki bu durum çocukların geleceğini ne şekilde etkiler ?

Boşanmış Anne Babanın Çocuğu Olmak

Çocuklar boşanma konusunda en çok sıkıntı yaşayan taraftır. Ama, bu durum boşanmış olduğu halde halen didişmeye devam eden anne babaya sahip olan çocuklar için geçerlidir. Çocuklar sanılanın aksine, anne babanın bir arada olmasını değil, mutlu bir hayatın parçası olmak istiyorlar. Çocukların mutlu olmak için neye ihtiyacı olduğunu iyi tayin etmek gerekir. Çocukların huzurlu ve mutlu bir ortamda yaşamaları çok daha önemlidir.

Boşanmış Anne Babalar Çocuk Yetiştirirken Nelere Dikkat Etmelidir ?

Mükemmel bir çocuk yetiştirmenin altın kuralı, çoğunuzu huzurlu bir ortamda yetiştirmek ve ona değerli olduğunu hissettirmektir. Sevildiğini bilen çocuk mutlu çocuktur. Sevildiğini hissetmeyen çocuk mutsuz ve öz güveni düşük çocuktur. Çocukların sevgiyle büyüdüğünü iyi bilmek gerekir. Boşanmış anne babalar çocuklarına sevgilerini fazlasıyla verdiklerinde, anne babanın boşanmış olması, çocuk açısından bir sıkıntı doğurmayacaktır. Boşanmadan dolayı çocuğum olumsuz etkilenir diye düşünerek cehennem hayatı yaşamaya devam etmek sizin kendinize zarar vermenizden başka bir işe yaramaz.

Hakkında Mehmet Ali Kale

İtalya'da Yaşıyorum. Web siteleri için makaleler üretiyorum. Bu işi profesyonel olarak 10 senedir yapmaktayım.

Bu habere de bakabilirisiniz

Volo Custom Radome

A custom radome is a specialized enclosure designed to protect a radar antenna from external ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir