Ana Sayfa / İnternet / Adsense Onay Alma Kesin Yolu 2020

Adsense Onay Alma Kesin Yolu 2020

Adsense Onay Alma Kesin Yolu 2020 makalemiz ile internetten para kazanma hayali kuran ve herkes artık hedefine ulaşacak.

Adsense dünyanın en iyi internet şirketi olan google’ın reklam ayağıdır. Ödemeleri güvenli olup en internet’te reklam adına en iyi ve en güvenilir kazanç kapısıdır. Tbm (Tıklama başına maliyet )’i en iyi olan firmaların başında yer alır. Bir çok alternatif reklam firması olsa da kimse google kadar güvenilir ve kazanç getirmemektedir. Bundan dolayı internet sektöründe her bireyin hayali onaylı bir adsense hesabı olmasıdır.

Adsense başvurusu 3 adımlı onaydan geçer;

  1. Onay sitenizin size ait olduğuna dair doğrulama onayı
  2. Onay ve en önemlisi sizin gerçek olup olmadığınıza dair pinli onaydır. Amerikadan posta yolu ile genelde 4 haftayı buluyor bu postanın evinize ulaşması. gelen postanın içinde 4 rakamlı numarayı adsense hesabınıza giriyorsunuz.
  3. Onay ise Türkiye’de hesabınızda belli bir miktar biriktikten sonra 200 tl kadar ödeme onayıdır.

Adsense Onay Alma Kesin Yolu 2020

Eğer sitenizi adsense onaylatmak istiyorsanız siteni kesinlikle Üst seviye alan adı olmalıdır. Peki nedir bu üst seviye alan adı ?

Şuan söyleyeceğim şey sizin için üzücü olabilir ama wordpress ve blogger uzantılı domain adları alt alan adıdır. siz bu uzantıların sub domaini oluyorsunuz bu durumda alt alan adlarını adsense kabul ettiremezsiniz. alt alan adı ve üst alan adına örnek verecek olursak.

  • Adsense alınabilir.
  • Üst alan adı : siteniz.com
  • Adsense alınamaz.
  • Alt alan adı : siteniz.blogger.com – siteniz.wordpress.com

Yani işin aslı bir miktar ücret ödeyerek domain almanız gerekmektedir. domain uzantınızın ne olduğu fark etmez .com , .net , .org tamamen kişisel tercihinizdir. Dilerseniz Türkiye’de ki en güvenilir domain firmalarını öğrenmek için aşağıda bulunan butonda ki makalemi inceleyebilirsiniz.

Güvenilir Domain Şirketleri

Önemli Not ; Satın alacağınız domainlerde google adsense kullanım koşullarına aykırı illegal kelimeler kesinlikle geçmemeli örnek olarak.

  • Hack , Download , XxX , İndir – Kelimelerini Kesinlikle Kullanmamanız gerekmektedir.
  • Herhangi bir firmanın ticari sicilini zedeleyecek kelimeler
  • Cinsel İçerikli kelimeler ve Küfürlü kelimeler kesinlikle kullanmamanız gerekmektedir.

Sitenizin Teması Adsense için Çok Önemli ;

Sitenizin yada temanızın adsense şartlarına uyumlu olmasına özen gösterin.Kesinlikle kullanacağınız tema çalıntı yani Warez tema olmasın lisanssız olan temayı google algoritması birşekilde anlıyor. kullandığınız temayı sevmeseniz bile google onaylayana kadar ya lisansı ücretsiz olan adsense uyumlu bir tema kullanın yada lisanslı ve ücretini ödeyerek satın almış olduğunuz bir temayı kullanmanız gerekmektedir.

Yani google şartlarında şunu ister internet sitenizin görünümünü bozmayacak şekilde reklam koyulabilir ve göze hitap ediyorsa o adsense için yeterlidir. yani sitemde sırf reklam olsun diye aşağıdaki görselde olduğu gibi gereksiz site düzenini bozacak şekilde reklam alanları varsa kesinlikle uğraşmayın kabul edilmezsiniz.

Peki nasıl olmalı ? Aşağıdaki görsel gibi site görünümünü bozmayacak şekilde reklam alanı ayırmalısınız sitenizde.

Adsense’nin kabul edilmesi için önceden koyacağınız reklam yerine boş bir görsel üzerine reklam alanı yazarak belirtirseniz adsense reklamımı buraya koyacak deyip onun onay ve karar sürecinde yardım etmiş olursunuz bu çok önemli bir etken ben bugüne kadar yaklaşık 30 müşterime adsense onayı aldım hepsini de bu şekilde aldım. tabi ki sadece bununla bitmiyor devam edelim.

Adsense’nin en önemli kuralı ! İÇERİK SAYISI

Kaçtane içerik paylaşırsam adsense sitemi onaylar sorusunun bir cevabı bulunmamaktadır.

10 içerikle onaylatan da gördüm 250 içerikle onaylatamayan da gördüm. Buradan ben hep şunu çıkarttım internet sitenizde yazmış olduğunuz yazıların özgünlüğüne ve kalitesine bağlı olarak değişmektedir.

Benim sizlere verebileceğim en iyi tavsiye başvurunuzu gerçekleştirmeden önce kaliteli ve kesinlikle minimum 500 kelimeden oluşan en az 25 makale yayınlayın.( onay alamayan bir kaç kişiye google’ın geri dönüşü içerikleriniz bilgilendirici değildir şeklinde şık gördüm) bundan dolayı içeriklerinizin bilgilendirici olmasına kesinlikle dikkat etmelisiniz.

Kesinlikle özgün içerik paylaşın !

Google’n en önemli şartlarından bir tanesi internet sitenizde paylaşılan içeriğin %100 özgün olmasıdır. (Emek hırsızlığına kesinkes tahammülü yoktur !) Aşağıda onaylanmamış bir hesaba adsense’den gelen maili görüntüleyebilirsiniz.

Yukarıdaki onaylanmama mailinde belirttiği gibi otomatik olarak oluşturulmuş sayfalara veya çok az orijinal içerik barındıran yada hiç orijinal içerik barındırmayan sayfalara reklam yerleştirmeyin. diğer internet sitelerinden bir cümle dahi olsa onaylatan’a kadar kopyala yapıştır yapmayın aksi taktirde google botları bunu anlıyor ve direk kabul edilmeyen siteler arasına sizleri yerleştiriyor.

Gerekli sayfalar !

Google’ın kesinlikle önem verdiği gerekli sayfalar var Bunlar HAKKIMDA ve GİZLİLİK POLİTİKASI bu sayfalarınız internet sitenizde yer almıyorsa kesinlikle onay beklemeyin hakkımda ve gizlilik politikanızın olması google sitenize ne kadar önem verdiğinizi belirler ve onay sürecinde büyük şansınız olur.

İletişim Sayfası !

Google ziyaretçilerinizin size ne kadar kolay ulaşabildiğini göz önünde bulundurur bu yüzden iletişim sayfasına çok önem verir çalışır bir iletişim sayfanızın olması adsense tarafında olumlu sonuçlanacaktır.

Google Webmaster Tools’a Sitenizi Ekleyin !

Eğerki google sizi tanımıyorsa sizi onaylaması çok zor olacaktır sitenizin linklerini sitenize olan ziyaretleri raporlaya bildiği taktirde sizi onaylaması çok daha kolay olacaktır bu durumda sitenizi Google webmaster tools‘a eklemeniz sizin onay almanız için işinizi kolaylaştıracaktır. Webmaster tools’a sitenizi eklemeniz google da hem daha çabuk indexlenmenizi hemde sitenizin sağlığı açısından çok iyidir. hiç vakit kaybetmeden sitenizi google ile tanıştırın.

Diğer reklam firmaları ile anlaşmanızı kısa süreliğine kesin

Sadece google ile çalışacağınızı bilmek google’ı ne kadar küçük bir blog olsanız da heyecanlandırır bu yüzden farklı reklam firmalarıyla çalışıyorsanız onaylanana kadar sitenizden diğer reklamları kapatmanız veya durdurmanız gerekmektedir.

Son olarak ayrıca, Adsense Şartlar ve Koşulları ve Adsense Program Politikaları‘nı mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

Yukarıda belirttiğim kuralları yerine getirdiğinizde adsense 48 saat içerisinde sitenizi onaylayacaktır.ve reklamlarınızı sitenize yerleştirebilirisiniz. Böylece sizler için Adsense Onay Alma Kesin Yolu 2020 adlı makalemizi yayınlamış olduk.

Hakkında Oğuz Çadar

Kayseri Erciyes Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisiyim. Profesyonel haberler yazmaktayım.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sosyal Paylaşımlar ve Günlük Yaşamımızdaki Değişimler

Sosyal Paylaşımlar ve Günlük Yaşamımızdaki Değişimler

Sosyal Paylaşımlar ve Günlük Yaşamımızdaki Değişimler gelecek çağlarda torunlarımızın yaşadığımız dönemi isimlendirmeye çalıştıklarında hiç zorlanmayacağını ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir