Ana Sayfa / İnternet / Twitter Takipçi Nasıl Kazanılır?

Twitter Takipçi Nasıl Kazanılır?

Twitter sosyal medyada bomba gibi patlayan ve neredeyse en büyük rakibi facebook’un tahtını sallayan ve onu da geçen bir trend ile ilerlemeye devam ediyor. Sosyal medya alanına sonradan girmesine rağmen, hem kullanıcı sayısında hem de reklam pastasındaki yeri anlamında ciddi atılımlar yapan twitter’in önlenemez yükselişi ise devam ediyor. Hal böyle olunca twitter takipçi nasıl kazanılır konusunda herkes bir şeyler öğrenmek istiyor.

Karakter sınırına rağmen dünyada sınır tanımayan twitter’da takipçi kazanmak için farklı farklı metotlar geliştirilmektedir. Eğer meşhur biri değilseniz, doğal yollarla çok sayıda takipçi kazanmak oldukça zordur. Zira çok kişiyi takip etmeniz, çok kişinin de sizi takip edeceği anlamına gelmediği için bu sebeple farklı yollara başvurmak durumunda kalınabilmektedir.

Bu bağlamda twitter takipçi nasıl kazanılır? Konusuna gelmeden önce bilmemiz gereken bazı şeyler vardır. Öncelikle bilmeniz gereken twitter’da kullanıcılara 2000 takipçiye kadar takipçi hakkı tanınmaktadır. Eğer takipçi listesi 2000’den çok ise bu sefer de takip edildiği kadar takip etme hakkı tanınmaktadır. Sözgelimi eğer 100 bin takipçiniz var ise 100 bin kişiyi takip etme hakkı kazanırsınız. Bir gün içinde ise 12 saat arayla sadece 900 kişiyle sınırlı olarak iki kez takip etme limitiniz ortaya çıkmaktadır.

Bu bağlamda bazı ara modüller kullanara twitter’da takipçi elde etme imkanı vardır. Bunun için ise trend topicleri takip etmeniz gerekmektedir. Tabi bundan önce bilgisayarınıza bir imacros eklentisi kurmanız gerekmektedir. Bu işlemlerinizi hızlandırır. Trend topiclerde yer alan #TakipEdenlerTakipEdilir türünden başlıklara dikkat etmeniz lazım. İşte twitter takipçi nasıl kazanılır sorusuna cevap bu trend topiclerde yer almaktadır.

İşin sırrı Trend topic

Bu türden bir başlığa geldiğinizde yapacağınız tek şey o trend topice tıklayıp, Top listedeki twitter kullanıcılarının takipçilerini takip etmektir. Bu sayede anlık aktif sirkülasyondan faydalanarak 5 saniyede 1 takipçi kazanacaksınız. Kısaca bu işlemin mantığı ise siz takip ettikçe karşıdaki kişinin akıllı telefonuna veya e-mailine bildirim gidiyor ve o da sizi takip ediyor.

Hakkında Mehmet Ali Kale

İtalya'da Yaşıyorum. Web siteleri için makaleler üretiyorum. Bu işi profesyonel olarak 10 senedir yapmaktayım.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sosyal Paylaşımlar ve Günlük Yaşamımızdaki Değişimler

Sosyal Paylaşımlar ve Günlük Yaşamımızdaki Değişimler

Sosyal Paylaşımlar ve Günlük Yaşamımızdaki Değişimler gelecek çağlarda torunlarımızın yaşadığımız dönemi isimlendirmeye çalıştıklarında hiç zorlanmayacağını ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir