Ana Sayfa / İnceleme / İnternet Üzerindeki En İyi 10 Ses Kütüphanesi

İnternet Üzerindeki En İyi 10 Ses Kütüphanesi

İnternet, telif ücretsiz müziğin yanı sıra en tuhaf ve sıra dışı sesler söz konusu olduğunda da müzisyenler için mükemmel kaynaklar sunmakta.

İnternet, telif ücretsiz müziğin yanı sıra en tuhaf ve sıra dışı sesler söz konusu olduğunda da müzisyenler için mükemmel kaynaklar sunmakta. İster yeni müzik döngülerine, parçalarına, isterseniz belirli ses efektlerine ulaşabilirsiniz. Tam olarak ne istediğinizi bulma konusunda size garanti verdiğini düşündüğümüz internet üzerindeki en iyi 10 ses kütüphanesini derledik.

Freesound

Freesound, yeniden kullanımına izin veren Creative Commons lisansları altında yayınlanan, ses parçacıklarının, ses örneklerinin ve kayıtların bulunduğu bir veri tabanıdır.

Freesound, seslere yeni yollarla göz atmanızı sağlar. Anahtar kelimeler veya “benzer sesler” gibi bir tarama türü kullanarak arama yapılabilir. Aynı yaratıcı ortak lisans altında, veritabanına ses dosyası yükleyebilir ve indirebilirsiniz. Bununla birlikte diğer ses sanatçılarıyla da etkileşime girebilirsiniz.

SoundSnap

Soundsnap, 100.000’den fazla yüksek kaliteli ses efektine ve Hollywood ses tasarımcılarının, son teknoloji müzik üreticilerinin müzik döngülerine sahip topluluk odaklı bir çevrimiçi ses kütüphanesidir. Soundsnap’taki tüm sesler profesyonel ve telif ücretsizdir. Ücretsiz bir site olmamasına rağmen, SoundSnap her projeye ve bütçeye uygun farklı fiyatlandırma planları sunar.

AudioSparx

AudioSparx, ses efektleri, müzik, döngüler ve zil sesleri alıp satmak için kapsamlı bir ses pazarıdır. 1996’dan beri çevrimiçi olan web sitesi, 3.091’in üzerinde bağımsız yayıncı, sanatçı ve prodüksiyon evinden inanılmaz bir ses içeriği koleksiyonu sunuyor.

Kayıt işlemi ücretsiz ve hızlıdır. Tüm sesleri ve müzikleri ön izleyebilir ve ardından yalnızca ihtiyacınız olanları satın alabilirsiniz ya da prodüksiyonunuz için çok sayıda ses efektine ihtiyacınız varsa, AudioSparx sitesine indirme aboneliği çok mantıklı olur.

The Sound Effects Library

Ses Efektleri Kütüphanesi, dünyanın dört bir yanından toplamda 107 kütüphaneden oluşur ve 16 bit 44.1Khz CD kalitesinde ses ile anında indirilebilecek 250.000’den fazla kaliteli, profesyonel ses efektleri, müzik örnekleri ve telif ücretsiz parçaları içerir. Gelişmiş arama seçeneği ile arama kriterlerinizi birçok seçeneğe göre ayarlamanıza olanak sağlar.

Soungle

Soungle, her türlü ses efekti ve müzik aleti örneği bulmak için ücretsiz bir çevrimiçi kütüphanedir. Veri tabanı çok büyük ve sürekli büyümeye devam ediyor. Tüm ses efektleri ve müzik örnekleri telifsiz ve indirmek ücretsizdir.

Soungle’ın kullanımı çok kolaydır. Anahtar kelime aramaları, bir arama kutusuna herhangi bir kelime veya kelime öbeği girilerek yapılır. Oynat simgesine tıklamak bir dosyayı ön izlemenizi sağlar. İndirme düğmesi anında ses efekti veya müzik aleti örnek dosyasını indirir.

Soundbible

SoundBible, binlerce ücretsiz ses efekti ve ses klibi bulabileceğiniz bir başka harika yerdir. Yeni içerikler günlük olarak güncellenmektedir ve internet üzerinde telif hakkı olmayan en iyi ses kaynaklarından biri olma yolunda ilerlemektedir.

Com

1997’den beri çevrimiçi olan Sounddogs, dünyanın ilk çevrimiçi ticari ses efektleri ve prodüksiyon müzik kütüphanesidir. Site hemen indirmek için (.aiff, .wav ve .mp3’te) ve CD / DVD veya sabit sürücüde tüm Soundstorm kütüphanesi olarak paketlenmiş, kolay erişilebilir bir ses kitaplığına sahiptir.

2004 yılının Kasım ayında, Sounddogs, yedi kez aday olan ve En İyi Ses Düzenleme Akademisi Ödülü’nü kazanan SoundStorm’un muazzam ses efektleri kütüphanesini satın aldı. Şu anda çevrimiçi olarak 500.000’den fazla parça ile Sounddogs.com kütüphanesi sürekli büyüyor.

Shockwave-Sound.com

Shockwave-Sound.com, telif ücretsiz çevrimiçi müzik, stok müzik ve ses efektlerinin öncülerinden biridir. Sitede, internetteki en büyük telifsiz Klasik Müzik seçeneklerine sahip, büyük ve profesyonel bir Ses Efektleri kütüphanesi bulunmaktadır. Türe, ruh haline, enstrümanlara, bestecilere vb. göre göz atabilirsiniz. Parçalar hemen MP3 veya WAV formatında indirilebilir. Shockwave-Sound.com, basit Üretim Müzik Lisansı Koşulları altında müzik sunmaktadır.

FindSounds

FindSounds, tıpkı Google ve Yahoo gibi, ancak seslere odaklanan bir arama motorudur. Güçlü özellikler sunar, basit ve kullanımı kolaydır ve her yaş için uygundur. Çok yönlü arama, ses efektlerini birçok farklı şekilde aramanıza olanak sağlar.

Web sitesinde, ses çalar, kaydedici, editör, veritabanı, arama motoru ve Web tarayıcısı olan FindSounds Palette adında bir yazılım bulunmaktadır. Bu yazılımı kullanarak, Web’de bir milyondan fazla ses arayabilir, kendi ses koleksiyonunuzu düzenleyebilir ve arayabilirsiniz.

SoundCLoud

Her ne kadar kendi başına bir ses kütüphanesi olmasa da, SoundCloud yine de ses paylaşımı için harika bir çevrimiçi araçtır. Muhtemelen herkesin kolayca ses yaratmasını ve çevrimiçi olarak başkalarıyla paylaşmasını sağlayan en büyük sosyal ses platformudur.

Sesleri kaydederken ve yüklediğinizde, bunları arkadaşlarınızla özel olarak veya bloglarda, sitelerde ve sosyal ağlarda herkese açık olarak paylaşabilirsiniz. Twitter, Tumblr, Facebook ve Foursquare’e ses göndermek için sadece bir tık yeterli.

SoundCloud, resmi iPhone ve Android uygulamalarının yanı sıra, SoundCloud platformunda oluşturulmuş yüzlerce oluşturma ve paylaşma uygulaması kullanılarak her yere erişilebilir.

Bir önceki yazımız olan 10 Büyük Kıtalararası Köprü ve Tünel Projesi başlıklı makalemizde Bering Boğazı Tüneli (Asya ve Kuzey Amerika), Boynuz Köprüsü (Asya ve Afrika) ve Çin-Rusya-Kanada ve Amerika Hattı (Asya ve Kuzey Amerika) hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Oğuz Çadar

Kayseri Erciyes Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisiyim. Profesyonel haberler yazmaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir