Ana Sayfa / İnternet / İnstagram da Kısa Sürede Nasıl Büyürsünüz?

İnstagram da Kısa Sürede Nasıl Büyürsünüz?

Merhaba sosyal medya denildiği zaman akıllara bir iki şirket geliyor İnstagram bunlardan bir tanesi 27 nisan 2017’de açıklanan net instagram kullanıcısı 1 milyarı aştığı belirtildi.

Bu durumda firmaların ticaret yapması hatta her kullanıcı için ekmek teknesi oluyor fakat instagram üzerinden para kazanmak istiyorsanız belli bir takipçi kitlenizin olması şart.

İnstagram ‘dan Nasıl Para Kazanılır ?

İnstagramdan para kazanmak için takipçinizin yüksek olması gerekiyor. Eğer takipçiniz yüksek ise firmalardan gelen reklamlar yada diğer büyüme isteyen sayfaların viral reklam tekliflerinden çok yüksek miktarlar kazanabiliyorsunuz.

Reklam alımına açık olduğunuzu belirtmek için profilinizin biyografi bölümüne reklam ve iletişim için her zaman mail adresinizi bulundurun ve o mail adresini düzenli olarak kontrol edin.

İnstagramda Nasıl Takipçi Kasılır ?

İnstagram’da takipçi elde etmenin bir çok yolu bulunmaktadır fakat bunlardan sadece biri işe yarar EMEK ! emek olmadan yemek olmaz.

Takipçi sitelerinden zorla çektirdiğiniz takipçiler ya bot’dur yani aktif olmayan sadece takip ettirilmek için açılmış hesaplar yada gerçek kişidir bunlarda kendi istekleri dışında takip ettirildiği için zamanla sizi takip etmekten vazgeçecektir. Bu durumda gerçek takipçi kazanmanın belli bir kitleye ulaşmanın tek bir yolu var bunu da aşağıda sırası ile açıklıyorum.

Dikkat çekici kullanıcı adı bulun ! ; İnstagramda kullanıcı adı çok önemli bu yüzden fenomenlerin büyük bir bölümü erkeklerin iç sesi , paranormal olaylar ,aog ,dag gibi akılda kalıcı isimler kullanıyor sebebi ise eğer kendi isimlerini kullansalardı örnek Ahmet , Mehmet aramalarda Ahmet diye aratıldığında bir çok sonuç çıkacak ve doğru kişiye kitleleri ulaştırması zor olacaktır. Bu durumdan dolayı ilgi çekici , akılda kalıcı ve söylemesi kolay bir kullanıcı adı bulmalısınız.

Kitlenizi belirleyin ! ; İnstagrama ayak basmadan önce hitap edeceğiniz kitlenizi belirlemek çok önemli eğer ki fazla takipçi gelecek diye bir komik bir ilginç bir korku paylaşırsanız korku paylaştığınızda komik seven takipten çıkacak komik paylaştığınızda korku seven sizi takip etmekten çıkacak işte bu yüzden dolayı bir kategori belirleyip sadece o kategori üzerinde paylaşım yapmalısınız.

Düzenli paylaşım yapın ! ; Eğer ki bu işten ekmek yemek istiyorsanız emek vermelisiniz bu durumdan dolayı düzenli paylaşım çok önemlidir.  Eğer ki düzenli paylaşım yaparsanız sadece aktifliğinizden dolayı sizi takip eden belli bir kitle olacaktır.

Doğru kişileri takip edin ! ; Kitleler ulaşmak için öncelikle kendinizi göstermelisiniz ben instagramdayım ve kaliteli paylaşımlar yapıyorum demenin en iyi yolu kitlenize ait benzer büyük sayfaların gönderilerini beğenen kişileri takip etmenizdir. Eğer beğeni yapıyorlarsa sizinde gönderilerinizi beğeneceklerdir. Bu durumda siz kendinizi onlara gösterebilmeniz için onları takip etmeniz gerekir.

Yorumlarda Aktif Olun ! Gönderilerinize yapılan yorumlara cevap vererek sizin sayfanızı ne kadar önemsediğiniz anlamına geliyor cevap verirseniz onlarda kendilerini ne kadar değer gördüğünü anlayıp sayfanızı takip etmekten çekinmeyeceklerdir.

Paylaşım için Doğru zamanı bulun

Paylaşım için doğru zamanı bulmak paylaşımlarınıza gelecek beğeniler için çok önemli örnek veriyorum anneler ile ilgili paylaşımda bulunacaksanız annelerin ne zaman müsait olduğunu hesaplamanız gerekmektedir.

Sabah erken kalkar ev işini yapar bebeğine bakar öğle saatlerinde  bebeğini uyutur ve bir iki saat için sosyal medyada dolaşabilirler yani 12 – 3 arası =) iş kadınları içinse sabah işe giderler işe başlamadan önce masalarında kahvaltı yaparken işe başlamadan şöyle bir sosyal medyaya bakayım der 7-9 arası bu tarz takipçilerinizin aktif olduğu süreyi bulmanız gerek buda ilk zamanlar günün her saati gönderi atıp hangi saatler arası daha çok beğeni geliyor bulup o saatlere odaklanın.

Yarışmalar yapın ! ; Eğer sayfanızda etkileşimi hızlı şekilde arttırmak istiyorsanız reklamdan daha önemli bir çalışma var ! yarışma ! bir reklama 20 lira ödeyip 100 kişiye ulaşmak yerine 20 lira değerinde bir hediye edin poster , kitap , bardak , vs 1000 kişiye ulaşın ! paylaşıp yorum yapmalarını yada arkadaşlarını etiketlemelerini isteyin ! bu yöntem instagramda en hızlı etkileşim almanın temel yoludur.

Takipçilerinizi paylaşımlarınızla uyandırın ! ; Paylaştığınız gönderilerde takipçilerinizin yorum yapması için sorular sorun ! Siz ne düşünüyorsunuz ? siz olsaydınız ne yapardınız ? en sevdiğin arkadaşın ? vb gibi bu durumda ne kadar fazla yorum o kadar fazla etkileşim demektir.

Diğer sosyal medya sitelerinde’de öne çıkmak için önerilerimi almak istiyorsanız yorum bölümüne belirtin İnstagram hayatınızda başarılar dileriz.

Hakkında Oğuz Çadar

Kayseri Erciyes Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisiyim. Profesyonel haberler yazmaktayım.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sosyal Paylaşımlar ve Günlük Yaşamımızdaki Değişimler

Sosyal Paylaşımlar ve Günlük Yaşamımızdaki Değişimler

Sosyal Paylaşımlar ve Günlük Yaşamımızdaki Değişimler gelecek çağlarda torunlarımızın yaşadığımız dönemi isimlendirmeye çalıştıklarında hiç zorlanmayacağını ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir