Ana Sayfa / Teknoloji / Android E-Posta Kurulumu Nasıl Yapılır?

Android E-Posta Kurulumu Nasıl Yapılır?

Android e-Posta Adım Adım Kurulumu

Android e-Posta kurulumu yapmak için öncelikle telefonunuzda E-Posta isimli uygulamayı çalıştırmanız gerekiyor. Sonrasında posta adresi kısmına ornek@sitenizinadi.com şeklinde mail adresinizi ve şifrenizi girmelisiniz. Daha sonra manuel kurulum‘u tıklamanız gerekiyor. Tıklama yaptıktan sonra karşınıza gelen ekrandan POP3 hesabı seçeneğini tıklayınız.

Sıra geldi gelen sunucu ayarlarını yapmaya. Bu ekranda kullanıcı adı bölümüne “ornek@sitenizinadi.com”, POP3 sunucusu bölümüne “mail.sitenizinadi.com” yazınız. Güvenlik Tipi olarak “Hiçbiri”, bağlantı noktası “110” seçeneğini işaretleyiniz ve “İleri” düğmesini tıklayınız.

Android e-Posta kurulumu işlemini bitirmek için sıra geldi giden posta sunucu ayarlarını yapmaya. Bu ekranda SMTP sunucusu kısmına “mail.sitenizinadi.com”, güvenlik tipi “hiçbiri” ve son olarak bağlantı noktası kısmına da “587” yazmalısınız. Sonrasında ileri diyerek kuruluma devam edebilirsiniz. Eğer tüm bilgiler doğruysa bu adımları geçmiş olmanız gerekiyor.

Devam eden ekranlarda mesajlarınızda görünecek ad kısmına “Ad Soyadınız” bilgisini girebilirsiniz. Tüm ayarlar başarıyla sonuçlandıysa kendi kendinize mail atarak kurulumla ilgili testi yapabilirsiniz. Kurulumu adım adım anlatan video sayfamızda paylaşılmıştır. Bu videoyu izleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Android e-Posta Kurulumu Hatası?

Android e-Posta kurulumu esnasında bir hata alıyorsanız öncelikle mail adresinizi, şifrenizi kontrol ediniz. Sonrasında alan adınızı doğru olarak girdiğinize emin olun. Buna rağmen hata almaya devam ediyorsanız altta yer alan yorum formunu kullanarak bizlere yaşadığınız sorunu bildiriniz. Ziyaretçilerimiz sizin yaşadığınız sorunla cevap verecektir. Konula ilgili detaylı video anlatımlara kaynak linkinden ulaşabilirsiniz.

Hakkında Kerim ANLI

Reklam Ajansı Sahibiyim, Boş vakitlerimde internet siteleri için popüler içerikler oluşturuyorum.

Bu habere de bakabilirisiniz

Denizli Büyükşehir’de “Sıfır Atık” dönemi başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde yürütülen “Sıfır Atık” projesi Denizli Büyükşehir Belediyesinin ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir