Ekonomi

Banka Haricinde Kredi Veren Kurumlar

Bankalarla çalışamayanlar için bazı kredi veren kurumlar bulunmaktadır.

Kredi notu yeterli olmayan yada takip altında olan vatandaşlar kredi çekmek istedikleri zaman banka harici kredi veren kurumlar ile ilgili araştırmalar yapıyorlar. Bu konuda yeterli bilgisi olmayanlar bu araştırmalar sonucunda sorunlu kurumlarla karşılaşabilirler.

Bu sebeple böyle bir yazı kaleme alma gereği duyduk. Yazımızda önce bazı uyarılarda bulunacağız ardından da banka dışında kredi veren yerler hakkında bilgiler paylaşacağız.

Banka haricinde kredi veren yerler büyük oranda senetle kredi vermektedirler. Halk arasında tefeci olarak adlandırılan bu şahıs yada kurumlar emin olun sizlere büyük ihtimalle ciddi sıkıntılar çıkartacaktır. İçlerinde çok az bir kısmı sorunsuz çalışan kredi veren şahıs yada kurumlar, sizlerden kefil ve senet almaktadırlar.

İlginizi Çekebilir  Findeks Kredi Limiti Nedir?

Bu firmalardan kredi almak yasal olarak da sorunludur. Kanunda böyle bir uygulamanın yeri yoktur. Fakat acil para ihtiyacı olan ve bankaların kara listesinde bulunan şahıslar mecburen bu yollara başvurmaktadırlar.

Banka harici kredi çekme niyetiniz varsa ve yasal olarak sıkıntı yaşamak istemiyorsanız. OYAK, POLSAN, KOSGEB, TÜRKİYE ESNAF VE SANATKARLAR KREDİ VE KEFALET KOOPARATİFLERİ gibi kurumları da tercih edebilirsiniz. Tabi bu kurumlarında bazı ön şartları bulunmaktadır. Eğer bu şartlara sahipseniz banka dışında buralardan kredi alma imkanınız olabilir.

Bu tür kurumlardan yada şahıslardan kredi alanların neredeyse çoğu kredi kartı borçlarını kapatmak için bu yola başvurmaktadırlar. Pek çok yerde reklamını gördüğünüz kredi kartı borçlarınızı kapatıyoruz tarzı ilanlar genellikle bu firmalara aittir.

İlginizi Çekebilir  Kredi Çekerken İstenen Belgeler Nelerdir 2020

Sizlerin borcunu tek seferde kapatır ve senetle faizli para verirler. Ödemelerde zorluk çektiğiniz zamanlarda bankalarda yaşayacağınız sorunun kat kat fazlasını yaşarsınız. Bu tür senetli kredi alma ve bankalar dışında kredi alma olaylarını asla tavsiye etmiyoruz.

Etiketler

Kerim ANLI

Reklam Ajansı Sahibiyim, Boş vakitlerimde internet siteleri için popüler içerikler oluşturuyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com