Genel KültürMagazinYaşam

Ankara tiyatroları çevrimiçi olacak

Ankara Büyükşehir Belediye Tiyatroları coronavirüs’le (COVID-19) mücadele kapsamında alınan önlemler çerçevesinde 2020 sezonunda gösterilerine çevrimiçi olarak devam edecek.

Yazılı bir açıklamaya göre, Rus oyun yazarı Anton Çehov’un “Bir Evlilik Teklifi” bugün 11: 00’de çevrimiçi oynanacak.

Ankara Büyükşehir Belediye plânın tanınmış yazarlar ile seyirci getirmeyi Tiyatrolar, sezonun eserleri, olacak da mevcut Çehov’un ‘Tütün Zarar Verme Etkileri Üzerine’ 17 Haziran’da saat 11’de ve Bilgesu Erenus’ oyun ‘Misafir’ (Misafir) 19 Haziran tarihinde saat 11: 00’da. Oyunlar gün boyunca onları özleyecek olanlar için tekrarlanacak.

Oyunlar tiyatronun YouTube kanalında ve ABB TV’de (ankara.com.tr) izlenecek.

Provaları devam eden Turgut Özakman’ın “Ocak” adlı oyunu önümüzdeki günlerde online olarak gösterilecek.

İlginizi Çekebilir  Güzellik ve Bakım Denilince Akla Gelen Her Şey

Ankara Büyükşehir Belediye Tiyatroları ekibi büyük bir kadro ve yönetmen Gamze Karababa, Neşe Karadaş Erdil ve Erdal Ozan Metin ile sıkı bir şekilde çalışıyor, ayrıca oyunları açık hava ortamlarında da yapmayı planlıyor.

Projeleri salgın süreç kurallarına uygun olarak hazırladıklarını belirten genel sanat direktörü Aylin Dinç, “Oyunlarımız internetteki izleyiciyle buluşacak. Sonra parklarda ve açık alanlarda oynamayı planlıyoruz. Ayrıca bir kamyon sahne projemiz var. Ankara halkı ile yeni projeler ve oyunlarla tanışacağız. ”

Oğuz Çadar

Kayseri Erciyes Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisiyim. Profesyonel haberler yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com