Ana Sayfa / Google Ads / Knawat İle Dropshipping Daha Kolay

Knawat İle Dropshipping Daha Kolay

 

Dropshipping, perakende satışlar için pek çok fayda sağladığı için popüler bir e-ticaret iş modeli haline geldi. Dropshipping ile işletme sahibi mal stokunu korumak zorunda değildir; ürünü sadece stok ve nakliyeyi işleyen tedarikçiden satın almaları gerekir.

Dropshipping Hataları ve Çözümleri

Dropshipping genellikle minimum yatırımla bir iş kurmak isteyen işletme sahipleri tarafından benimsenir. Ve problem burada başlar: sadece yatırımın asgari düzeyde olması ve işletme sahibinin stok işlemlerinden kurtulması nedeniyle, ilk kez çalışanlar dropshipping’in kolay olduğunu ve önceden araştırma yapmadan içine atladıklarını varsayıyorlar. Ne yazık ki, çoğu zaman işten çıkar ve ilk yatırımlarını hızlı bir şekilde kaybederler.

Dropshipping iş modelleri, birden fazla iş süreci, müşteri hizmetleri ihtiyaçları, doğru tedarikçiyi seçmek ve mağazanızı pazarlamak da dahil olmak üzere, gözle buluştuğundan daha zor parçalara sahiptir.

Dropshipping, geleneksel bir envanter korumaktan daha kolay olsa da, yine de iş modelinin nasıl çalıştığını ve hangi risk faktörlerinin dahil olduğunu bilmeniz gerekir. Kavram yanılgılarını gidermenin ve ortak hatalar yapmaktan kaçınmanın en iyi yolu, diğer işletme sahiplerinin yaptığı hatalardan öğrenmektir. Aşağıda, işletmenizi doğru yönde yönlendirmek için yaygın dropshipping hatalarının ve ipuçlarının bir listesi verilmiştir.

İşletmeler Dropshipping’de Nasıl Başarısız Olur?

Bazı yaygın dropshipping hataları şunlardır:

Yanlış Niş Seçmek

Yanlış niş seçmek, dropshipping işletmelerinin başarısız olmasının ana nedenidir. Seçtiğiniz pazar sektörü, işinizi en başından itibaren etkiler. Müşterileri çekmek ve gelir elde etmek için, şu anda trend olan ve pazarda başarılı olma potansiyeline sahip bir nişe ihtiyacınız var. Doğru olanı seçmek ve daha sonra hedef kitlenizi bulmak için araştırmanızı yapmanız gerekir, böylece dropshipping işiniz gelişebilir. Uygun olmayan pazar araştırmasının, işletme sahiplerinin doğru yeri seçmesine, ancak yanlış ülkeyi hedeflemesine neden olduğu durumlar bile gördük.

İyi çalışacağını düşündüğünüz rastgele bir niş seçerseniz, özellikle de ürünlerinizin nerede talep edildiğini veya talepte olup olmadığını kontrol edemezseniz, kötü bir başlangıç ​​yapabilirsiniz. Çok fazla araştırma yapmadıysanız, kalitelerini ve nakliye sürelerini kontrol etmek için ürün örnekleri sipariş etmeyerek sorunu birleştirebilirsiniz. Rekabetçi bir niş seçtiyseniz, Amazon ve eBay gibi devlerle yarışacaksınız. Bu şekilde devam ederseniz, zamanınızı, paranızı ve çabanızı boşa harcarsınız.

Yanlış Platformu Seçmek

İşletme sahipleri genellikle bir dropshipping platformu seçmeyi çok zor buluyor. Uygulayabileceğiniz birkaç farklı yaklaşım vardır: web sitenizi barındırılan bir platformda oluşturma, Amazon veya eBay gibi bir e-ticaret sitesinde satıcı hesabı oluşturma veya kendi dropshipping web sitenizi oluşturmadır. Seçeneklerinizi tartmadan bunlardan birini rastgele seçerseniz, düşük müşteri katılımı ve nihayetinde düşük gelir gibi engellerle karşılaşmanız muhtemeldir.

İşletme sahiplerinin aralarında geçiş yaparak birden fazla seçeneği denemesi normaldir. Geçişe başladığınızda, iyi bir platforma odaklanmak yerine birden çok platformun dikkatini dağıtmanız mümkün olabilir. Platformları düzgün bir şekilde analiz etmeden geçiş yaparak müşteri tabanınızı ve iyi incelemelerinizi kaybedebilirsiniz.

Yanlış Tedarikçileri Seçmek

Ne satacağınızı ve nasıl satacağınızı öğrendikten sonra, bir sonraki adım güvenilir tedarikçiler bulmaktır. İyi tedarikçiler bulmanın ve onlarla iyi ilişkiler kurmanın ne kadar önemli olduğunu vurgulayamayız. Çoğu e-ticaret platformunda seçim yapabileceğiniz doğrulanmış tedarikçilerin bir listesi vardır, bu nedenle işletme sahipleri sadece bir tane seçebilir ve onlarla birlikte gidebilir.

Bulduğunuz ilk iyi satıcıyı seçerseniz, ancak üç ay sonra onlarla iş yapmaya devam etmek için aylık bir ücret ödüyorsanız, tedarikçiniz aslında bir perakendeci olabilir

 Verimsiz Müşteri Desteği

Diğer tüm iş modellerinde olduğu gibi, müşteri desteği dropshipping’de önemli bir rol oynar. İlk kez satıcılar, satış yapıldıktan sonra müşterilerin artık döngüde olmadığını varsayarlar. Ancak, ürünleri bu noktada ele alan tedarikçileriniz olduğunu biliyor olsanız da, müşterileriniz bunu bilmiyor. Dolayısıyla, ürünün kalitesi veya nakliye süresi ile ilgili bir sorun varsa, size yaklaşırlar.

Müşteri desteğiniz için yeterli kaynak vermemek çevrimiçi itibarınızı sabote eder ve sonunda işletmenizin çökmesine yol açabilir. Müşterilerin sorularına ve şikayetlerine, ister özel kanallardan ister halka açık platformlardan gönderilsin, yanıt vermezseniz, ürünlerinizi tekrar satın almak istemezler.

Knawat İle Sorunsuz Dropshipping

Knawat.com.tr ile dropshipping yapmaya başladığınızda işleriniz kolaylaşır.Mağazanızı Shopify, Magento 2, OpenCart, WooCommerce, ExpandCart, eBay gibi her türlü e-ticaret platformu veya CSV, özel API kullanımıyla kolayca entegre edersiniz. Özel Shopify eklentisi veya manual ekleyerek, ürünlerinizi Amazon üzerinde dahi satabilirsiniz. Kısacası yukarıda sayılan dropshipping hatalarına düşmemek adına ve eihracat işlerini kolaylıkla halledebileceğiniz bir platformla çalışmak rahat etmenizi ve işlerinize daha fazla ayırmanızı sağlayacaktır.

 

Hakkında Oğuz Çadar

Kayseri Erciyes Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisiyim. Profesyonel haberler yazmaktayım.

Bu habere de bakabilirisiniz

Opel Yedek Parça Fiyatları

Opel araçlarının yedek parça ihtiyaçları, Opel parçacılarından temin edilebilen orijinal GM parçalarıyla karşılanmaktadır. Bu parçalar, ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir