Ana Sayfa / Teknoloji / GTA V Social Club Hatası ve Çözümü

GTA V Social Club Hatası ve Çözümü

Herkese merhaba, GTA 5 oynamaya heves ettikten sonra tüm moralimizi alt üst eden Social Club hatası ile artık her oyuncu karşılaşır oldu. Bu hatanın nedenini her ne kadar aramış olsanız da internet de rastladığınız bilgiler sonucunda çözüme ulaşamayabilirsiniz. Bu gün sizlere İhtiyar Adam ailesi olarak tecrübelerimizi sizler ile paylaşacağız.

Gelelim çözüm konusuna. Bilgisayarınıza Steam sayesinde indirdiğimiz Grand Theft Auto V oyunumuza bağlanmak için tıkladığımızda ekrana Social Club bağlanma ekran gelir. Bu ekran ilk geldiğinde sizden Social Club Kullanıcı adınızı ve Şifrenizi isteyecektir. Hesabınız ile giriş yaparak oyuna bağlanabilirsiniz.

Ama Social Club’u açtınız ve Social Club Kullanıcı adı ve Şifrenizi girmeniz gereken kısım gelmeden ” Social Club Durduruldu ” yada ”  Social Club UI has stopped working ” diye bir hata ile karşılaştınız. Bu durumda belki sizin aklınıza gelen çözüm yolu, GTA V’i Yönetici olarak başlatmak olabilir. Ve ya internette bulduğunuz bilgiler sayesinde Steam, GTA V özelliklerine bir kod yazmış olabilirsiniz. Fakat bunların hiç biri kesin çözüm değildir.

GTA V Social Club Hatası ve İşte Çözümü

1. Adım

Bilgisayarımıza giriyoruz.

2. Adım

Yerel Disk C‘ye giriyoruz.

3. Adım

Program Files (x86) klasörüne giriyoruz.

4. Adım

Rockstar Games dosyasını buluyoruz ve ardından siliyoruz. (Shift + Delete ile silmenizi öneririz. Nedeni Social Club diğer kurulum adımlarında herhangi bir benzer dosya görmemesi için.)

5. Adım

Tekrardan Yerel Disk C‘ye giriyoruz.

6. Adım

Program Files klasörüne giriyoruz. (Lütfen bu kısımda dikkat ediniz. Hem Program Files klasöründe hemde Program Files (x86) klasöründe işlem yapacağız. Sadece tek bir klasörde silmeniz yetmeyecektir.)

7. Adım

Rockstar Games dosyasını aynı şekilde buluyoruz ve ardından siliyoruz. (Tekrardan Shift + Delete ile siliniz.)

Bilgisayarımız da ki Social Club’a ait dosyaları sildik. Son bir kaç adım kaldı.

8. Adım

Social Club’u kendi resmi sitesinden Manuel olarak İndirmelisiniz. (Sadece indirin kurmayın. En son adımda kurulum hakkında bilgi verilmiştir. Son adıma kadar söylenenler dışında herhangi birşey yapmayınız.)

9. Adım

Bu adım önemli, eğer bilgisayarınızda SP 1 (Service Pack 1) yoksa bu hatayı sürekli alırsınız. Şimdi Social Club’u manuel olarak indirdikten sonra bu adımda yapmamız gerekenler;
Aşağıda ki linkten Service Pack 1’i bilgisayarımıza indirmeliyiz.

Dikkat edin, Service Pack 1’i indirirken 

Download‘a tıkladıktan sonra, en alt kısıma iniyoruz.
Ardından bilgisayarınız kaç Bit ise ona göre seçip indirmemizi yapıyoruz.

Eğer 64 Bit ise; windows6.1-KB976932-X64.exe yazanı seçip indirmelisiniz.

Eğer 32 Bit ise; windows6.1-KB976932-X86.exe yazanı seçip indirmelisiniz.

Bilgisayarımızın bit’ine uygun Service Pack’i indirdikten sonra son adımlarımız ise;

10. Adım

İndirdiğimiz Service Pack 1’i bilgisayarımıza kurmalıyız. (Kurulum süresi bilgisayarınızın hızına bağladı. Kurulum bittikten sonra bilgisayar kendini yeniden başlatacaktır. Kapanış esnasında Güncelleniyor şeklinde bir yazı ibaresi karşınıza gelecektir. Hiç bir şey yapmadan bilgisayarınızın yeniden başlatılmasını bekleyin. Açılış esnasında tekrardan Güncelleme %100 olduktan sonra bilgisayarınızdan hiç bir veri,bilgi ve dökümanınızı kaybetmeden başlatılacaktır.)

SON! 11. Adım

İndirmiş olduğumuz Social Club’u Bilgisayarımıza setup’u sayesinde kuralım ve tadaaa..
Karşınızda Sorunsuz, hatasız Social Club. Şimdi ister SC hesabınız ile giriş yapın isterseniz yeni üyelik alın.

Artık Grand Theft Auto V’in keyfini çıkartabilirsiniz.

Tüm adımları yaptığınız saye de sorun çözülmemiş ise bu sorun sizden kaynaklanır. Oyun dosyaları değiştirip, düzenlediğinizden kaynaklanıyor da olabilir. Aktüel Adam Ailesinin size sunduğu çözüm yolunda GTA V dosyalarını hiç bir şekilde editlenmiş, değiştirilmiş dosyalar değildir. Saf orjinal dosyalar kullanılarak çözüm yolu bulunup sunulmuştur.

Hakkında Mehmet Ali Kale

İtalya'da Yaşıyorum. Web siteleri için makaleler üretiyorum. Bu işi profesyonel olarak 10 senedir yapmaktayım.

Bu habere de bakabilirisiniz

Denizli Büyükşehir’de “Sıfır Atık” dönemi başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde yürütülen “Sıfır Atık” projesi Denizli Büyükşehir Belediyesinin ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir