Ana Sayfa / Ekonomi / Daire alıcıları için büyük getiri

Daire alıcıları için büyük getiri

Konut piyasası, son beş yılda (2017-2022) %126’ya varan getiri ile son zamanlarda en karlı yatırımlardan biri haline geldi.

Emlak piyasasının toparlanmaya başladığı 2017’de Attika’da bir daire alacak kadar cesur olanlar, yatırımlarının değerini iki kattan fazla gördüklerinden bugün büyük kazananlar.

2017 yılında ekonomi ve emlak piyasasındaki koşullar tamamen farklıydı. Mortgage piyasası çalışmıyordu, bu da o sırada yerleştirilenlerin önceki yıllardan likidite biriktirdiği ve mülk satın alımının %100’ünü öz sermaye ile finanse edebileceği anlamına geliyor. Ayrıca, ekonominin ve emlak piyasasının toparlanması üzerine bahse girerek risk almaya da istekliydiler.

Riski alanlar bugün büyük sermaye kazançları kaydediyor. 2017’de, Atina’nın merkezindeki kısa vadeli kiralamalar henüz başlamamıştı, şehir merkezindeki eski apartmanlar mali kriz sırasında en çok etkilenenler arasındaydı. Talep sabitti ve fiyatlar bazı durumlarda 2009-2017 satış fiyatlarındaki ortalama düşüşün üzerine çıkarak %70-80’e kadar düştü. Altın Vize almak isteyen yabancı yatırımcıların ve kısa vadeli finansal kiralama girişimcilerinin talebi üzerine şimdi fiyatlar iki kattan fazla arttı.

Hakkında kaynuka

Bu habere de bakabilirisiniz

Elefsis Tersanelerinin işe yeniden başlamasının önemi

Attika’daki Elefsis Tersanelerinin yeniden faaliyete geçmesi ve üretken çıktısının “çok büyük bir anlamı var, çünkü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir