Ana Sayfa / Teknoloji / Android Sistem Arayüzü Durdu Hatası Nasıl Çözülür?

Android Sistem Arayüzü Durdu Hatası Nasıl Çözülür?

Android işletim sistemi piyasaya sürüldüğü ilk günden bugüne kadar dünya üzerinde en çok kullanılan işletim sistemlerinde biri oldu.

Farklı kullanıcı topluluklarına seslenebilen Android işletim sistemli tabletler ve telefonlar kullanımlarıyla doğrusal olarak en çok sorun yaşanan ve sık şikâyet alan işletim sistemi de olmuş oluyor.

Android cihazlarda en fazla karşılaşılan sorunlardan birisi de “Android Sistem Arayüzü Durdu” hatasıdır. Telefon veya tablet bu hatayı verdiği zaman cihaz kısa bir süre durabiliyor ve uygulamaların çalışması gecikebiliyor. Neyse ki bu gibi küçük hataların kolay bir çözümü var.

Bu yazıda ise problemin nasıl giderilebileceğini göreceğiz. Aslına bakarsak yazılımsal bir problem olan Android sistem durdu hatası çok kolay bir şekilde çözülebiliyor. Nadir de olsa bu Android sistem durdu hatası donanımsal bir sorundan da kaynaklanabiliyor. Anlatacağımız yöntem bu sorunu yaşayanlar için geçerli olmayabilir.

Android Durdu Hatası Çözüm Yöntemleri

Android sistem arayüzü durdu hatasının çözümü için ilk yöntemi anlatmaya başlıyoruz. İlk olarak yapacağımız işlem Android cihazınızın “Ayarlar” bölümüne giderek ve ayarlar bölümünde bulunan “Uygulamalar” başlığını seçmek ve daha sonra ise Uygulamalar penceresi açıldığında parmağımızı ekranda sola doğru kaydırarak sağ taraftaki “Tümü” sekmesine geçiş yapmak.

“Tümü” sekmesi açıldığında ise “Sistem Arayüzü” isimli uygulamayı bulun ve üzerine dokunarak seçenekleri görüntüleyin. Seçenekler açılınca “Önbelleği Temizle” seçeneğini seçiniz. Probleminiz çözülmüş olacaktır.

Hakkında Rıfat SER

Ankara Gazi Üniversitesinde Akademisyenim, Hobi olarak makale yazıyorum.

Bu habere de bakabilirisiniz

Denizli Büyükşehir’de “Sıfır Atık” dönemi başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde yürütülen “Sıfır Atık” projesi Denizli Büyükşehir Belediyesinin ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir