Google Ads

Cami Halısı Seçimi Nasıl Yapılmalı

Camilerimizde ibadet yapanlar için en önemli şeylerden biriside cami halısı seçimidir. Cami halıları  seçiminde halının kullanım kolaylığı olmalı, tamamen yüzeyleri kaplayıp her birey için konfor sağlamalıdır. Tabi camiye halı seçimi yaparken birçok faktör önemlidir ve bunlara dikkat etmek gerekir. Ancak cami halısı fiyatları da bir o kadar önem teşkil eder.

Cami Halısı Çeşitleri Ve Özellikleri

Bir cami halısı seçerken kalitesi çok önemlidir. Daha sonra seçimi yapılacak duvardan duvara cami halısı yapılacağı için desenleri, rengi, dokusu, kalitesi de ona göre olmalıdır. Mesela cami halısı modelleri kullanılacak olan cami tasarımı ile uyumlu olması hem hangi sağlayacak hem de girenleri mest edecektir. Cami halı modellerinin kendilerine has bir tarzı olup genellikle seccadeli cami halısı olur. Ancak yurt halısı modelleri ise camilerde uygun olmayabilir. Kurs halısı modelleri düşünülebilir çünkü kurslarda da halılar ibadet etmeye uygun tasarlanmakta olup camilere de uygunluk gösterir.

İlginizi Çekebilir  Delikli Köşebent

Cami Halılarında Yün Seçiminin Farkları

Camilerde insanların kullanabileceği halılar içinde yün seçiminin birçok avantajı bulunmaktadır. Camiler halka açık alanlar olup genç, çocuk, yetişkin ve ihtiyar demeden her kesimden insanın girdiği yer olduğu için yangın gibi olayların olma ihtimali de yüksek olmaktadır. Yün cami halısı ise kolay yanmadığı için tercih edilmesinde fayda vardır. Ayrıca  en önemli özelliği, toz ve kir tutma özelliği olmayıp kolay temizlenir. Yün olması akrilik cami halısı seçimi yapmada da birebir olacaktır.

Çeşitli Cami Halısı Modelleri

Cami halısı modelleri içerisinde pek çok kullanılan modeller vardır. Bunlardan bazıları;

Saflı Cami Halısı Modeli; Cami Halısının yüzeyine saf desenlerinin dokunarak üretilir. Bu saflı cami halısından tam olarak 26 farklı gözü yormaz ve yüzlerce renk çeşidine sahiptir.

İlginizi Çekebilir  Bira Bardağı Tasarımında Kalitenin Adresiyiz

Göbekli Cami Halısı Modeli; Halının tam ortasına genellikle Osmanlı motiflerinden oluşan göbek deseninin dokunarak üretildiği 11 farklı model ve yüzlerce farklı renk seçeneği ile üretilir.

Naturel Cami Halısı Modeli; Genellikle gri renk tonlarında üretilen bu halı çeşidi de 18 farklı modeli vardır.

Bu modellerin hepsi daha sade halı modelleri tercih etmek isteyenler için de uygundur.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com