Medya

Ayrılık Acısından Nasıl Kurtulabiliriz?

Biten ilişkiler genelde tarafları yıpratmakta ve zor süreçlere itmektedir. Ayrılık acısı pek çok insanın istemeden de olsa yaşadığı tarifsiz bir duygudur. Ayrılık acısı çeken kişiler bazen içe kapanık durumlar sergiler bazen de çevresindeki diğer insanlara karşı daha sert ve daha agresif tavırlara bürünür. Bu durum tamamen istem dışı karşılaşılan bir durumdur. Peki ayrılık acısından nasıl kurtulabiliriz? Ayrılığı kabullenmek ayrılık acısından kurtulmakta en etkili başlangıçtır. Ayrılığı kabullendikten sonra o insanı hayatından çıkartmak ve kendini farklı aktivitelere teşvik ederek zaman geçirmek bu süreç zarfında oldukça önemlidir. Ayrıldığınız insan artık yanınızda ve hatta hayatınızda olmayacak. Bu nedenle onunla dost kalmak yerine tamamen ilişkiyi kesmek en mantıklısı olacaktır. Tamamen kesilen ilişkide hiçbir şekilde görüşme olmadığından unutmak ve onsuz hayata alışmak hem daha kolay olacak hem de daha az acı çekmenizi sağlayacaktır.

 

Onu Düşünmekten Vazgeçin Ve Hayata Uyum Sağlayın

 

Ayrılık sonrası çekilen acı tarifsizdir. Beraber gittiğiniz yerler, beraber yediğiniz yemekler, şarkılar ve daha pek çok faktör size onu anımsatıyor değil mi? Sürekli onu düşünerek hayatı kendinize zindan etmekten başka bir şey yapmazsınız bu nedenle hayata kaldığınız yerden devam etmek ve günlük yaşantınıza ayak uydurmak zamanla acınızı hafifletmeye yardımcı olacaktır. Aksi durumda sürekli onu düşünmek ve onunla geçirdiğiniz anıları canlandırmak size acı vermekle kalmayacak zamanla hem ruhsal hem de fiziksel olarak çökmenize neden olarak sizi depresyon durumuna bile sokabilecek duruma getirecektir. Ayrıldığınız kişinin hayatını takip etmekten kaçınmak ve onu mümkün olduğunca düşünmekten uzak durmak unutma konusunda sizlere büyük fayda sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir  ERDAL CAN ALKOÇLAR: FİTO-SARM' A YATIRIM TEKLİFİ ALDIK

 

Gerekirse Psikolojik Destek Alın

 

Ayrıldığınız kişi ile güzel anıları hatırlamak yerine onun size söylemiş olduğu kötü sözleri ve kötü davranışları aklınıza getirmek onu unutmak ve ondan nefret etmek için etkili bir yöntemdir. Ayrıldığınız kişinin peşinden koşmak kendinizi küçük düşürmekten ve yıpratmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Ne yaparsanız yapın bir türlü unutamıyor ve sürekli aklınıza geliyor ise psikolojik destek almak kesinlikle etkili bir çözüm olacaktır. Psikolojik destek almaktan asla kaçınmayın çünkü psikolojik bir destek almak hem size iyi gelecek hem de ayrılık sürecini daha kolay atlatmanıza yardımcı olacaktır.

 

Ayrılığın Oluşmasına Sebebiyet Veren Faktörler

 

Çiftler birbirini ne kadar çok seviyor olsa da bazen farklı sebeplerden dolayı anlaşmazlık yaşayarak ilişkiyi sonlandırma aşamasına gelebilmektedir. İlişkiyi sonlandırmak bazen iki tarafın kararı bazen ise tek yönlü karar olmaktadır. İlişkilerde ayrılığa yol açan etkenler genel olarak sıklıkla kıskançlık, kavga, saygısızlık, soğuk davranışlar, kısıtlama ve aldatma gibi sorunlardan meydana gelmektedir. Ayrılık ilişkinin son noktaya gelmesi sonucu oluşur ancak bu son noktaya gelmeden önce ilişkiyi kurtarmak için çabalamak bazen etkili sonuç verebilmektedir.

İlginizi Çekebilir  Yerebatan Sarnıcı'nın tadilat çalışmaları resmi kararın ardından başlayacak

 

 

 

 

 

Oğuz Çadar

Kayseri Erciyes Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisiyim. Profesyonel haberler yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com